ZÜLFÜ YÂRE DOKUNMA BAŞKAN!

05/07/2019 13:02 6632

 

Martın Sonu bahar dediğinde herkes gibi ümitlenmiş bu kentte artık bazı şeylerin değişeceği hevesine kapılmıştık. Çünkü 31 Mart akşamına kadar CHP’nin(Millet İttifakı’nın) adayı 31 Marttan sonra da herkesin başkanı olacaktı.

Öyle diyordu.

Gittiği yere umut aşılıyor, “Her şey çok güzel olacak” söylemiyle bu kentin makûs talihini ben değiştiririm imajı veriyordu.

Çünkü kendisine “Adana Gibi Başkan” deniliyor ve de o gözle bakılıyordu.

Üstelik 31 mart öncesi kimsenin ekmeği ile oynanmayacağını söylüyordu ve herkeste buna inanıyordu. Öyle ya herkes Zeydan Başkan Halkçı bir Adam, sokakta çöp toplayan, yağmurda çamurda çalışan işçiden emekçiden ne istesin. Onun derdi "bankamatikçiler" dir diye düşünüyordu.

Seçimlerin üzerinden geçen üç ayda ne yazık ki bu düşünce değişmeye bu imaj zedelenmeye başladı.

Geçen sürede gördük ki ne Adana’da bahar geldi, nede her şey çok güzel oldu. “Bankamatikçileri Çıkaracağım” söylemi eyleme dönüşmedi ve yine olan gariban işçiye oldu.

Bu durumda Eylemle söylem çakışınca “Adana Gibi Başkan” maalesef ki şuan tepkilerin odağı oldu. Altı binin üzerinde bankamatikçinin olduğu söylenen Adana Büyükşehir Belediyesinde kör talih yazın sıcakta kışın soğukta kazma kürek çalışan işçilere sokakta çöp toplayan çöpçülere vurdu.

Uzun lafın kısası Adana Büyükşehir ve Aski’de “Bankamatikçiler” değil emekçilerin kapı önüne konulması artık zülfü yâre dokunmuştur.

Gelinen süreçte şimdi herkes şunu merak ediyor; Şuana kadar kaç “Bankamatikçi” işten çıkarılmıştır. Kaçı hakkında bir soruşturma açılmış ya da böyle bir çalışma ve soruşturma varmıdır?

Son bir soruda benden bu işçiler hangi kriterlere göre işten çıkarılmışlardır?