Zor Görevlerin Adamı

14/11/2018 21:25 4965

Önceki gün 5 Ocak Ailesi olarak Savaş Çokduygulu’nun moderatörlüğünde Adana Valisi Sayın Mahmut Demirtaş’ile bir araya geldik.

Yaklaşık iki saate yakın süren beyin fırtınasında biz sorduk Adana Valisi Sayın Mahmut Demirtaş cevaplandırdı.

Özellikle Sayın Vali Mahmut Demirtaş’ın Adana ile ilgili düşüncelerini ve hayallerini bugün 5 Ocak’ta okuyacaksınız.

Yalnız özellikle sohbet esnasında Sayın Demirtaş’ın verdiği cevaplar net, sonuç odaklı ve güçlü bir iradeyi ortaya koyan bir profil sergiledi.

Bir Vali düşünün ki ortaya koyduğu performans 7’ den 70’e herkesin takdirini kazansın. Tüm bunların yanında Sayın Demirtaş’ın babacan duruşu, sevecen hali ve samimi iletişiminin yanında ‘Devlet Ciddiyeti’nin tüm özelliklerini sergilediği bir profil olarak karşımızda duruyor.

Zor bir süreçte Adana’da göreve başlayan Sayın Vali Mahmut Demirtaş, bu süreçte ortaya koyduğu performansıyla sanki ‘Ben zor görevlerin adamıyım’ sözünü hepimize bir kez daha hatırlattı.

İşte tüm bu zorlukların arasında verdiği mücadele ve gayret Adana’nın başta Türkiye olmak üzere Dünya’da adının duyulmasına örnek teşkil etti.

Sohbet esnasında Adana’nın bilinirliği ve marka değerinin artırılması noktasında çok samimi bir gayret içerisinde olduğunu gözlemledim.

Örneğin bu yıl ikincisi düzenlenen ‘2.Adana Lezzet Festivali’ninSayın Vali için büyük bir önem arz ettiğini gördüm. Öyle ki sırf bu süre zarfında festival için kente gelenlerin kent ekonomisine katkısından tutunda Türkiye ve Dünya ölçeğinde tanınırlığına bu kente ne derece katkı koyduğunu anlattı.

Bunun yanında bu kentin imajının düzeltilmesi adına verdiği uğraşların sonuç vermeye başlamasının kendisine verdiği mutluluğu zaten anlatmaya gerek yok.

Kısacası bu kentin Valisi Sayın Mahmut Demirtaş’ın bir anlamda Adana’da göreve geldiği günden bu yana sergilediği performans hepimizin takdirini kazandı. Ümidim daha uzun yıllar bu kentte görev yaparak bu kente ve bu kentin insanlarına hizmet eder.