Zirveye…

01/01/2020 15:31 3956

 

Bir önceki yazımda Adana Demirspor’un Ümraniye maçından alınan üç puan ile birlikte ilk altı için büyük bir adım attığını yazmıştım. İstanbul deplasmanından alınacak üç puan ise bu altı yolunda belki de ilk iki yolunu bile müjdeleyecekti. Nitekim öyle oldu.

 Adana Demirspor, İstanbul deplasmanında maça çok iyi başladı. İlk yarıda rakibine adeta top göstermedi ve iki gol buldu belki de daha fazlada bulabilirdi. Kaptan Volkan, Ukraynalı golcü, Osman, Kosecki  başta olmak üzere 11’in hepsi genelde ilk yarı için çok iyiydi. Uzun süredir forma şansı bulamayan Talha, Semih’ in yokluğunda bulduğu forma şansını iyi değerlendirdi hatta golde buldu.

Maçın ikinci yarısında ise tıpkı diğer maçlar gibi Adana Demirsporlu oyuncular kendi sahalarına kapanarak topu rakibe verdi. Kontralarda pozisyonlar buldular ancak takibinde küçümsenmeyecek pozisyonlarının olduğunu söyleyelim. Ancak maç sonu skoru korumasını bilen Adana Demirspor yukarıda da belirttiğim gibi sadece play-off için değil ilk için de  bir adım atmış oldu. Bu maçla beraber de üst üste iki maç kazandı.

Şimdi devre arası hedefler biraz daha belirginleşti. İş yapılacak doğru nokta transferlerine kaldı. Başkan Murat Sancak ve Yönetim doğru hamleler yapıyor. Bu hamleler le beraber umut ediyorum ikinci devre başarı kaçınılmaz olur. Takım bir süredir iyi futbol oynuyor takviyelerle beraber daha da güzel maçlar izleyeceğimiz düşünüyorum. İyi geçecek kamp dönemiyle birlikte ilk iki neden olmasın diyorum.