Zeydan Karalar’ın Vizyon Projeleri

26/12/2019 23:01 4677

 

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar ile önceki gün sabah kahvaltısında bir araya geldik.

5 Ocak Ailesi’nin tam kadro katıldığı toplantıda biz sorduk Başkan Karalar cevaplandırdı.

Başkan Karalar toplantıda Göreve geldiği günden buyana geçen süreyi değerlendirdi. Yaptıkları hizmetleri anlattı ve bu anlattığı hizmetleri de barkovizyonda bizlere izletti.

Karataş’tan Tufanbeyli’ye kadar Adana’nın şehir merkezinden en ücra yerine kadar neler yaptıklarını bir bir anlattı.

Aslında yaptıkları bir belediye başkanından beklenilen şeylerdi. Örneğin “Göller Yaylası’ndan Aladağ’a yollar konusunda yapmadığımız yer kalmadı” dedi.

Özellikle bir noktanın altını çizdi “Yaptığımız hizmetlerden dolayı şuan için ilçeler belki kentten daha memnun” dedi.

Özellikle her ne kadar Adana Büyükşehir Beledi Başkanlığı şuana kadar işçi çıkışları konusuyla gündeme gelse de bu açmaz içerisinde yapılan hizmetleri de bir kenara not etmek gerekiyor.

Bu arada toplantı esnasında Başkan Zeydan Karalar’a Şu soruyu sordum: Sayın Başkan 1 dönemi Seyhan’da olmak üzere bu dönemde de Adana Büyükşehir Belediye Başkanısınız. Beş yıl bu görevdesiniz. Demeçlerinizde hep daha önceki görev yaptığınız yerlerdeki başarılı yöneticiliğinizden bahsediyorsunuz. Dolayısıyla görev sürenizi tamamladığınızda sizin döneminizle ilgili düşündüğünüz insanların “Bunu da Zeydan Başkan yaptı” diye konuşmalarını istediğiniz başarılı olacağına inandığınız vizyon bir projeniz var mı? Diye sordum.

Sorum her ne kadar uzun olsa da Sayın Başkan’ın cevabı çok netti: “ Toplamda 10 mahallede bir kentsel döşümü hayata geçirmek. İkincisi Yeşil Vadi Projesi bu proje Adana için olağan üstü bir proje. Üçüncüsü Kent Meydanının bitirilmesi çok önemli ve önemsediğim bir proje. Dördüncü Projem Seyhan Nehri’nin daha güzel öreneğin plaj gibi kullanılabilmesi ve turizm anlamında değerlendirilmesi ve son olarak beşinci projem Kültür ve sanat kenti olan Adana’da ciddi bir kongre merkezinin yapılması.” Dedi.

Evet bunlar Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar’ın Adana için çok önemsediği “Vizyon Projelerim” dediği düşünceleri.

Tabi bu projelerin ne kadarı görev süresince hayat geçer bunu bilemiyoruz ama eğer ki bu dönemde hayata geçerse Adana için çok büyük bir hizmet olarak tarihteki yerini alacaktır.

Neticede “Sezarın Hakkı Sezara” şuana kadar yaptıkları hizmetler göz doldurur cinsten. Elbette ki bunlar yeterli mi eksikler var mı?

Var.

O halde ne yapması gerekiyor Sayın Başkan Zeydan Karalar’ın ?

Kanaatim terinin son damlasında kadar çalışıp mücadele edip 25 yıl sonra aldıkları Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevindeki 5 yılı hakkıyla tamamlaması gerekiyor.