Zeydan Başkan ve spor

31/05/2019 04:51 974

Adana uzun yıllardan sonra sporu seven, yakından ilgilenen en önemlisi Adana’yı karış karış bilen bir Büyükşehir Belediye Başkanı ile yüz yüze geldi.

Adana Demirspor’un final maçı için Uğur Mumcu meydanına dev ekran kurdurup Seyhan belediye Başkanı Akif Akay ile birlikte taraftarlarla aynı heyecanı yaşaması da ayrı bir güzellikti. Belediye’nin maddi durumu ortada . Zeydan başkan yoktan var etmeye çalışırken sporla ilgili istekler mutlaka gelecektir. Benim branşım basketbol ve Zeydan başkanı Çukobirlikspor’daki antrenörlük dönemimden iyi tanırım. Bugün her takım Yüzde 50 küçülerek liglerde var olmaya çalışmaktadır. Belediyeye ait ASKİSpor 4 yıl Bayanlar basketbol liginde mücadele etmiş ve 4 yıl sonra küme düşmüş. Ve büyük borçla kapanmıştır. Bu ekip nasıl yönetilmiştir ki borçla birlikte kapanmıştır.

Botaşspor siyasi nedenlerle Adana’dan koparıldı deniliyor ama bu takımı Adana’dan Ankara’ya götürenler kötü yönetildiği için götürüldüğünü söylemekte. Demek oluyor ki yönetim ve yönetici eksikliği burada bir hayli fazla. Harcanan paraları kendi paran gibi harcarsan sporda bir yerlere gelir ve uzun vadede bu sporda devamlılık sağlarsın. Yorsa borçla harçla kapanır gidersin.

Zeydan başkanın en büyük avantajı sporu siyaset kadar bilmesidir. Spor fonları Adana’nın parasıdır. Zeydan başkan bu fonları mutlaka yerinde ve zamanında doğru yerlere harcamasını bilir. En önemlisi Adana Sporunda branşlarında yöneticilik yapan veya yapacak insanların güvenilirliği çok önemlidir. Bu yüzden Adana’nın sporu bence yeni bir sayfayı Zeydan başkanla açıyor. Haydi hayırlı.