Zeydan Başkan ve Spor

18/04/2019 23:09 1180

 

 

Adana’mız sporu seven bir  Büyükşehir Belediye Başkanının olmasından dolayı yine şanslı.

Hüseyin Sözlü’den sonra yine sporu seven ve halkla iç içe bir Belediye Başkanı olan Zeydan Karalar , Adana’nın sporu için elinden gelenin fazlasını yapacaktır.  Ancak bunları yaparken, hata yapmayarak yerinde ve zamanında yerine ulaşabilecek yardımlarla bunu başarabilmesi ayrı bir başarı olacaktır.

Sporda benim branşım Basketbol olduğu için ancak bu yönde değerlendirme yapabiliyorum. Gerimizde bir başarısız  ASKİ Bayan Basketbol kulübü faciası var. Bütçe olarak hayli fazla harcamalara rağmen bu takım küme düşmüş ve borçla birlikte kapatılmıştır. Demek ki altyapı olmadan  üst yapı olmuyormuş.

İşte Zeydan başkan buna dikkat ederek ASKİSpor salonunu değerlendirmesi şart. Yoksa “ver parayı takım kurulsun” mantığı ile hiçbir yere varamayız. Özellikle bayan basketbolunun temeli Adana’mızda  mevcuttur. Yeter ki doğru insanlarla bunu yapabilelim.

Şimdilerde  Zeydan başkanın kapısında yardım alabilmek için çırpınanlar olacaktır ancak altyapı ve doğru çalışmaya EVET…Adana’nın kurtuluşu ALTYAPIDIR…Bu, futbol,Voleybol, Hentbol branşlarında da böyledir. Ben, Zeydan Başkanın önce Adanalı ve Adana’yı, Adana insanını çok iyi tanıdığını bildiğim için ona güveniyorum.

Önce altyapıya yatırım diyorum.