Zengin, Soylu ve Asil bir Seri Katil!-2

11/02/2023 10:02 325

Elizabeth Báthory, kocasının ölümünden sonra, kendisiyle ve güzelliğiyle daha fazla ilgilenmeye başladı. Ardından onu gençleştirdiğini düşündüğü kan banyoları başladı. Kaleye getirilen kızların kanlarını emiyor, açılan yaralarındaki etleri yiyordu! Kontes, Alman saatçilerinden ve demircilerinden işkence aleti sipariş ediyordu. Bir süre sonra Csetjhe Kalesi tamamıyla bir işkence merkezi haline gelmişti. Çivili kafeslerde kızları öldürüyor, onun için özel yapılmış bu kafeslerin altına girip, kanın akması için yapılan delikten banyo yapıyordu. Elizabeth bazen iç güzelliği için onların kanlarını da içiyordu.

***

YAVAŞ, YAVAŞ GÜZELLİĞİNİ KAYBETMEYE BAŞLAR…

Bir süre sonra artık bu basit köle, kızların kanlarının bir işe yaramadığını düşünen kontes, daha asil ailelerden köleler almaya başladı. Elizabeth’in terörü uzun yıllar devam etti. Kurban listesi gün geçtikçe artıyordu. Kontes, kurbanların isimlerini çalışma masasındaki defterine yazıyordu. Cesetler kalenin koridorları altında yakılıyor veya ormana atılıyordu. Genç kızlar eğitim veya çalıştırma adı altında kandırılarak kaleye getiriliyorlardı. 40 yaşına yaklaşmıştı ve yavaş, yavaş yaşlandığının belirtileri ortaya çıkıyordu. Ne yaparsa yapsın bunları ortadan kaldıramıyor ve güzelliğini kaybetmeye başlıyordu.

NİHAYET CSETJHE KALESİ’Nİ BASTILAR…

Bununla beraber Elizabeth’in namı çevre köylerde konuşulmaya başlanmıştı. Elizabeth ve Csetjhe kalesi hakkındaki dedikodular Macaristan İmparatoruna kadar ulaşmıştı. Bunun üzerine imparator tarafından, Elizabeth’in başbakan olan kuzeni Kont Cuyorgy Thurzo’ya kaleye baskın düzenleme görevi verildi. 30 Aralık 1610'da Elizabeth’in kuzeni tarafından yönetilen bir grup asker, Csetjhe Kalesi’ni gece bastılar. Hepsi kaledeki korkunç görüntüden şaşkına döndü. Kalenin altında yaklaşık 50 ölü kızın cesedi bulundu. Kale basıldıktan sonra Elizabeth’in yardımcıları da cezalandırıldı. Parmakları kesilerek ateşe atıldılar ve kazığa bağlanarak yakıldılar.

***

ELİZABETH, CEZASINI AĞIR ŞEKİLDE ÇEKER…

Hayatı boyunca kendi kalesinde neredeyse tamamı duvarlarla çevrili bir odada kalacaktı. Odada sadece bir delik açılmıştı, o da yemek vermek ve hava almasını sağlamak içindi. Bir gün yemek vermeye gelen görevlilerden biri Elizabeth’e verdiği yemeğin hala aynı yerde olduğunu ve dokunulmamış olduğunu fark etti.

21 Ağustos 1614'de, 54 yaşındaki Elizabeth Bathory ölü olarak bulundu. Elizabeth Bathory’nin kapatıldığı kale şu anki Slovakya’da bulunmaktadır. Tüm yaptıkları ve suçları da Macaristan devlet arşivinde yer almaktadır. Elizabeth Bathory’nin ölümünün ardından kale boşaldı ve terk edildi. Kontes Bathory ailesinin mezarlığına yerleştirildi.

KAYNAK: https://seyler.eksisozluk.com/