Zafer Aktaş ne gece ne gündüz durmuyor

22/04/2019 00:13 3236

Göreve başladığı günden bu yana yoğun çalışan, deyim yerindeyse ne gece ne de gündüz bir an bile boş durmayan ve birinci önceliğini vatandaşların can ve mal güvenliğini sağlamak için çalışmaya adayan Adana Emniyet Müdürü Zafer Aktaş, daha huzurlu bir Adana için gece gündüz çalışıyor. Emniyet Müdürü Zafer Aktaş Adana'da tek bir uyuşturucu satıcısı kalmayana kadar mücadele etmeye ant içmiş vaziyette. Hafta sonu bir operasyon yaptı ki sormayın, Polisin drone ile havadan yönettiği şafak vakti yapılan operasyona 600 polis katıldı. 39 zanlı yakalandı. Polis yaptığı aramada ise çok miktarda hap ve uyuşturucu ile 3 tabanca ele geçirdi. Müdür Aktaş, hem mücadele ediyor hem de vatandaşlara uyuşturucu ve terör belasından ancak birlikte mücadele edilmesi neticesinde daha iyi sonuç alınacağını anlatıyor. Aktaş ve ekibi, Adana halkının huzur ve güven içerisinde yaşaması için emniyet teşkilatı olarak gece gündüz demeden çalışıyor. Müdür Aktaş ve ekibini alkışlıyoruz. 

 

Bahçeli: Adana Kozan'da hakkımız gasp edildi

MHP’li İl Başkanları Buluşması’nda konuşan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, “Adana Kozan’da hakkımız yenmiştir, Iğdır’da hakkımız gasp edilmiştir, İstanbul Maltepe’de önümüz kesilmiştir” dedi. Bahçeli, Antalya'da MHP'li il başkanlarıyla bir araya geldi ve basın toplantısı düzenledi. 31 Mart yerel seçimlerinde MHP'nin yüzde 18.81 oranında oy aldığını belirten Bahçeli, "MHP tuzakları boza boza bu günlere gelmiştir" dedi. Adana, Iğdır ve İstanbul'da haklarının gasp edildiğini vurgulayan Bahçeli, İstanbul seçimlerinin de yenilenmesi gerektiğini söyledi. Bahçeli buradaki konuşmasında ; “Toparlanamaz demişlerdi, iftira sahiplerini iman dolu nefesimizle devirdik. Bununla yetinmeyeceğiz. Aldığımız sonuçlar bize yeter demeyeceğiz. 31 Mart'ta 1 büyükşehir 10 il, 78 ilçe, 89 belde olmak üzere toplan 235 belediye başkanlığını kazanmamız bir başarıdır. Adana Kozan'da hakkımız yenmiştir, Iğdır'da hakkımız gasp edilmiştir, İstanbul Maltepe'de hakkımız yenmiştir” dedi.  

Genel Başkan’ın Sözlü’ye önemli bir görev vermesi bekleniyor

MHP, 31 Mart seçimleri sonrasında bütün teşkilatını Antalya'da kampa alarak seçim sonuçlarının istişaresini gerçekleştirdi. MHP Lideri Devlet Bahçeli'nin Adana, Mersin ve Tarsus bölgelerine özel ihtimam gösterdiği kampta Adana Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hüseyin Sözlü, Mersin Büyükşehir Adayı Hamit Tuna ve Tarsus Belediye Başkan Adayı Şevket Can'ı özel olarak kürsüye çağırarak, "Bu arkadaşlar bizim dava arkadaşlarımızdır CHP-İP ve HDP yıkıldığı zaman Onlar devleti yöneteceklerdir, diyerek bu 3 isim içinde önümüzdeki günlerde önemli görevler verilmesinin de sinyalini verdi.

 

Çukurova’da makam aracı saltanatı biteli 5 yıl oldu

Tabiki örnek alınmak güzel şey. Çukurova’da makam aracı 5 yıldır yok. Yeni seçilen başkanların makam araçlarını satılığa çıkarması uygulamasını Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, 5 yıl önce hayata geçirmişti. 31 Mart’ta seçilen yeni belediye başkanlarının makam aracı kullanmayacağı ve bu araçları satacağı yönündeki haberlerin sıkça duyulması üzerine Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin’in, 5 yıl öncesini hatırlatmak lazım çünkü Başkan Çetin Türkiye’de makam aracı saltanatını bitiren İLK BELEDİYE BAŞKANI. Başkan Çetin, bu uygulamaya 5 yıl önce başladı, kendi özel aracına biniyor. Diliyoruz ki tüm Türkiye’ye örnek olsun, haydi bakalım başkanlar, Soner başkanı örnek almaya devam.  

Çimdik

Kılıçdaroğlu’na yapılan saldırıyı kınıyorum, bu arada buradaki provokatörlere destek verenleri pas geçmeyelim, çünkü bu zihniyette olanlarla, saldırganlar arasında fark yoktur.

Haşarı soruyor

-Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin’in bundan tam 5 yıl önce Türkiye’de makam aracı saltanatını bitiren İLK BELEDİYE BAŞKANI olduğunu biliyor musunuz?

-Emniyet Genel Müdürlüğü Asayiş Daire Başkanlığı organizesinde Çocuk ve Gençler Sosyal Koruma ve Destek Programı (ÇOGEP) kapsamında uygulanan ‘Güvenli Gelecek Güvenli Ellerde-2 Projesi’nin İl Emniyet Müdürü Zafer Aktaş'ın katılımıyla proje kapsamında ortaokullar arası hentbol turnuvasının kapanış ve ödül töreni düzenlendiğini biliyor musunuz?

- Çukurova Genç İşadamları Derneği’nin, iletişim uzmanı Ahmet Şerif İzgören’i Adanalılarla 5’inci kez buluşturduğunu biliyor musunuz?

- Adana Emniyet Müdürü Zafer Aktaş’ın tüm mahalleleri tek tek gezdiğini ve vatandaşlarla sohbetler ettiğini biliyor musunuz?

- Karataş Belediyesi’nin genç Başkanı Necip Topuz göreve hızlı başlayarak Karataş'ın en büyük sorunlarından biri olan arıtma tesisi için kollarını sıvadığını biliyor musunuz?

-TÜRKONFED’in27 bankanın da desteğiyle KOBİ’lerin mevcut kapasitelerini artırmak için kolları sıvadığını ve ilk toplantısını Adana’da gerçekleştirdiğini biliyor musunuz?

Günün İsmi

 Emniyet Müdürü Zafer Aktaş

Günün Sözü

Âsâf'ınmikdârını bilmez Süleyman olmayan
Bilmez insan kadrini âlemde insan olmayan

Ziya Paşa

Günün Kitabı

Aşina Yüzler 

Yazar: Atilla Köprülüoğl