YÜRÜYEN MERDİVENLİ ÜST GEÇİT YAPAN YOK MU?

01/02/2017 22:15 1628

Adana'ya çağdaş kavşaklar ve çağdaş yürüyen merdivenli üst geçitler yakışmaz mı arkadaşlar?..

Adana'ya her şey yakışır...

Yeter ki yapılsın!

Ben gerek programlarımda, gerek köşelerimde daha önce de yer vermişimdir. Adana'ya yürüyen merdivenli, asansörlü üst geçitler yapılması gerektiğini.

Ama ne duyan var,ne gören!..

Dünyanın bir çok Adana büyüklüğündeki kentlerde, hatta Türkiyenin bir çok şehrinde, yaya üst geçitleri, yürüyen merdivenli. Adana trafiğini de baz alırsak ki Artan nüfusla birlikte trafikte fazlalaşan araç sayısı, yetersiz anayollar, trafik keşmekeşi, kent yaşamını her geçen gün zorlaştırıyor.

Kuzeyinden güneyine neredeyse tüm ana caddelerde trafik, özellikle sabah ve akşamüstü saatlerinde, ne yazık ki hayat durma noktasına geliyor.

Bu trafik yoğunluğunda, Asansörlü ve yürüyen merdivenli yaya üst geçitleri kazandırmak gerekiyor.

Adanalı, karşıdan karşıya geçişlere güven ve konfor getiren bu uygulamayı kent geneline istiyor.

Ama henüz bir tane bile yok!..

Aslında şöyle bir düşündüğümde zaman zaman gereksiz harcamalar da olabiliyor.

Ama yürüyen merdivenli yaya üst geçitleri, hayatın gerçeği. Yaşlımızı,engellimizi,hastamızı vs. düşünmemiz gerekiyor.

Ben gazeteciyim, elbette bu tür projeler hangi prosedürlerden geçerek yapılması gerekiyor işin uzmanları daha iyi bilir. Ben çok fazla bütçe gerekeceğini düşünmüyorum. Hatta bu iş sponsorlar aracılığıyla da yapılabilir.

ADANAMIZA BİR AN ÖNCE,BİR TANEDE OLSA BAŞLANGIÇ DİYELİM, YÜRÜYEN MERDİVENLİ YAYA ÜST GEÇİT YAPILMASINI BEKLİYORUZ!..

Öncelikle, Hastaneler kavşağındaki demir yığını yaya üst geçitini bilmeyenimiz yoktur. Bu üst geçitten geçenler genelde hastaneye giden vatandaşlarımız. Haliyle hasta vatandaşlarımız,yaşlılarımız,engellilerimiz ve çocuklarını hastaneye götüren annelerimiz bu üst geçiti çok kullanıyor.Böyle olunca Hastaneler kavşağındaki üst geçitin yerine Asansörlü ve yürüyen merdivenli üst geçitinin zaruri olarak görebiliriz. Bu noktaya öncelikli yürüyen merdivenli üst geçit yapılırsa, üst geçit furyasının devamı gelecektir...

Ben öncelikli, BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI HÜSEYİN SÖZLÜ olmak üzere, SEYHAN BELEDİYE BAŞKANI ZEYDAN KARALAR,ÇUKUROVA BELEDİYE BAŞKANI SONER ÇETİN,YÜREĞİR BELEDİYE BAŞKANI MAHMUT ÇELİKCAN,SARIÇAM BELEDİYE BAŞKANI BİLAL ULUDAĞ'a Adana'ya ASANSÖRLÜ ve YÜRÜYEN MERDİVENLİ ÜST GEÇİT yapan yok mu soruyorum?