Yüreğir'in SAMİMİ yüzü

18/01/2021 23:19 10079

Samimi'nin kelime anlamı, 'İçtenlikli, içten, açık yürekli, candan' anlamını taşıyor. Yüreğir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Kocaispir'de ben bunu gördüm.

Hep hayalimdir bu kentin belediye başkanlarını, milletvekillerini hatta meclis üyelerini halkın arasında görmek.

Düşünsenize Çakmak caddesinde yürüyorsunuz, karşınızda Adana Milletvekili, esnafla sohbet ediyor, alış veriş yapıyor, veya bir ilçe belediye başkanını kurmaylarını da yanına almış, halkın içinde.

***

Gazetemizin geleneksel sabah kahvaltılarının konuğu Yüreğir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Kocaispir oldu. Sheraton Grand Adana Otel'de, Gazetemiz imtiyaz sahibi Savaş Çokduygulu'nun moderatörlüğünde yapılan kahvaltılı toplantımızda Başkan Kocaispir, Haber Merkezi, Spor Servisi ve dev yazar kadromuzun sorularını içtenlikle yanıtladı. Ben, Sayın Başkan'a şu soruyu yönettim; Benim çok hoşuma giden bir davranışınız vardı, dolmuşa bindiniz, sefer yaptınız. Bir mahalleye 14 defa gittiniz, yaşlılarla, gençlerle, kadınlarımızla, muhtarlarımızla görüşmeleriniz oluyor. Aldığınız tepkiler nelerdir?

 

"Olumlu tepkiler alıyorum. Açık konuşmak isterim sahada ben çok olumlu dönüşlerle karşılaşıyorum. Yaşam tarzında bir şey değişmedi, ama nostalji oldu itiraf ediyorum uzun zamandır dolmuşa binmiyordum. Halkın içindeyim, 20 yıldan beri avukatlık yapan birisiyim ve toplumun her kesiminden müvekkillerim var. Toplumun sorunlarıyla iç içeyim zaten ve insanları seviyorum. Sahaya çıktığımda son derece olumlu çok şükür dönüşlerle karşılaşıyorum, halkın içindeyim. İstinasız her mahalleye gidip o mahallede gezi yaptığımda, hangi görüşten olursa olsun, hangi kökenden olursa olsun insanlarla sıcak bir diyalogumuz var. İnşallah bu devam eder."

***

Bu fotoğrafa dikkatlice bakmanızı istiyorum... Kendi aramızda yaptığımız konuşmalarda Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar için 'Siyaset profesörü', Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay için 'Bilge Başkan', Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin için 'Çukurova'nın gülen yüzü', Sarıçam Belediye Başkanı Bilal Uludağ için 'Halkın Başkanı' tanımı yapılıyor, yapıyoruz.

Bende Yüreğir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Kocaispir için 'Yüreğir'in Samimi Başkanı' tanımını yapıyorum.

Fotoğrafa dikkatlice bakın haksız mıyım?