Yüreğir’de Yüreklere dokunmak

18/01/2021 23:16 10420

Yüreğir’de Fatih Mehmet Kocaispir adı seçildiği günden bu yana ilçeye hep pozitif bir sinerji kattı. Gerek gençliğinin verdiği enerji gerekse de teşkilatta yetişmiş olmanın sağladığı tecrübe Fatih Mehmet Kocaispir’in hep sahada bir sıfır önde olmasını sağladı.

Yüreğir’de yaşı ileri olanların bir evlat, akranlarının kanka, küçüklerinin abi gözüyle baktığı yediden yetmişe her kesimin kendisine bir şekilde yakınlık kurduğu ve yakın gördüğü bir isim aslında O.

“Siyasette yüreklere dokunmak kolay değildir. Siyaset diploma ile yapılmaz, Diploma ancak yüreğe dokunan mücadele adamı için bir parçadır.”der Metin Külünk.

O yüzden ne iş yaparsanız yapın eğer yüreğe dokunamıyorsanız o işten başarı beklemeyin. Elbette başarı sadece yüreklere dokunmakla olmaz. Bunu tamamlayan diğer etkenleri de unutmamak lazım.

Halkın size duyduğu güven samimiyet ve sadakat bir süre sonra beklentileri eğer ki karşılamazsa tam tersi istikamete yönelir.

Peki Fatih Mehmet Kocaispir adı “Yüreğir’de beklentileri karşılayabiliyor mu?” İşte asıl sorulması gereken soru bu bence. Bizde 5 Ocak Ailesi olarak bir araya geldiğimiz toplantıda bu soruların cevabını aradık.

Bir defa Başkan Kocaispir’in seçildiği günden buyana sahada sergilediği performans göz dolduruyor. Bunun yanında Yüreğir’de gidilmedik sokak sıkılmadık el kalmaması şuana kadarki performansının bir yansıması diyebiliriz.

Yüreğir’de kronikleşen bir sorun halini alan ve bugüne kadar bir türlü sonuca kavuşmayan kentsel dönüşüm sorunu çözüm bekleyen en büyük problem.

Özellikle Kozan Çarşısı, Karşıyaka Sanayi Sitesi ve Köylü Garajı bugüne kadar Yüreğir’in imajına yakışmayan bir görüntü sergiledi. Yüreğir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Kocaispir ilçenin göbeğinde yer alan Yüreğir’e yakışmayan bu görüntülerden çok yakında (2021 yılı içerisinde) kurtulacaklarını söyledi.

Ayrıca Millet Bahçesi projesinin 2021 yılı içerisinde hayata geçirileceğini Yüreğir’e mutlaka bir kent meydanı kazandıracaklarını ve “Ters Ev” projesi ile Yüreğir’in çok daha farklı bir imaja bürüneceğini ve bir cazibe merkezi olacağını söyledi.

Tüm bunların yanında özellikle çok yakında sağlık alanında Yüreğir’e bir müjdelerinin daha olacağını söyledi. İşte bunlar şuan için toplantıda hafızamda kalan birkaç not. Ayrıntıları bugünkü gazetemizden okuyabilirsiniz.

Biz yazımızın başlığına dönecek olursak Yüreğir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Kocaispir “Yüreğir’de Yüreklere dokunmak” adına olanca performansıyla mücadele ediyor. Bunu ne derece başarabilir bilemeyiz ama geçen iki yıla yakın sürede bir mahalleye 14 defa gitmesi hem gönüllere hem yüreklere yürüdüğünün bir nişanesi olarak karşımızda duruyor.