Yönetmek mi? İdare etmek mi?

23/08/2021 00:09 3230

İki maçlık periyoda baktığımızda Fenerbahçe karşısında mağlup olunsa da ümit veren bir oyun. Kayserispor karşısında ise başlangıç olarak sıkıntılı olsa da oyunun büyük bölümünde hakimiyeti elinden bırakmayan bir Adana Demirspor izledik.

Samet hoca oyuna yaptığı müdahaleler ile galibiyete daha yakın bir Adana Demirspor izletti. Oyuna sonradan giren Stambouli, Assombalonga, Ezeh ve Bjarnason eksik tamamladıkları gibi oyunda daha güçlü bir Adana Demirspor izlememizi sağladılar. Rakiplerin Balotelli’ye extra önlem alması ne kadar doğru ise Adana Demirspor için de ön bölgede rakip Balotelli ile meşgulken extra silahlar kullanması o kadar doğru bir strateji olmalı.

Kayserispor maçında rakip ataklarında savunma eksik yakalansa da geri dönüşlerdeki çabukluk büyük sorun yaşanmasına engel oldu. Asıl sorunun ön bölgede olduğunu düşünüyorum. Balotelli ve Belhanda şu anda takım iyi veya iyiye yakın oynarken idare edebilen karakterler gibi duruyor. Esas sorun gelecekte bu iki egosu yüksek oyuncu işlerin sıkıntılı gittiği dönemlerde idare edilebilecekler mi? İdarenin  yeterli olmadığı dönemlerde yönetilebilecekler mi? Bu konuda en büyük iş Samet hoca ve yönetime düşecek. Ben tecrübesi ile bu konuda Samet hocaya çok güvensem de oyunculara güvenim bu konuda çok net değil. Her iki karakter de oyunda takımı her an on ya da dokuz kişi bırakacak endişesini iliklere kadar yaşatıyorlar. Rakip takım teknik adamları bu iki oyuncunun tahriki konusunda bir plan kurmayı denediklerinde sanki amaçlarına ulaşmaları çok zor gibi durmuyor. Bu nedenle idare veya yönetimleri konusunda endişe veren Belhanda ve Balotelli’nin pozisyonları için alternatif oyuncu bazında stoklu gitmekte fayda var…