Yönetime güveniyoruz

01/06/2017 02:56 6852

Adana Demirspor Adana’nın en büyük değerlerinden biridir. Türkiye’de ise bu camianın büyüklüğü herkes tarafından bilinmektedir. Tarihi başarılarla dolu Adana Demirspor Kulübü’nde yeni bir dönem başlıyor. Eski başkanlardan ve bu takımı 2. Lig’den 1. Lig’e çıkaran Mehmet Gökoğlu yeniden başkan seçildi. Bu camianın içinde yıllarca söylediğim tek şey Gökoğlu’nun Demirsporluluğunu kimseyle tartışmam. Şahsım da Gökoğlu’nun gelmesi için elimden geleni yapmışımdır.

Çünkü Gökoğlu, Adana Demirspor’un sorunlarını çok iyi biliyor, bu ligi iyi tanıyor, taraftarı da iyi biliyor. Tüm spor kamuoyunu da yakından tanıyor, medyayı biliyor, iki dönemlik başkanlığından sonra ciddi bir tecrübesi oluşmuştur. Dolayısıyla Gökoğlu’nun ciddi bir tecrübesi var. Kaldı ki, bence iyi bir yönetim oluşturuldu, çok değerli işadamları var yönetim listesinde.

Mehmet Gökoğlu, tecrübelerini kendi yönetimiyle paylaşarak proje üreterek ve kulübün önünün açılması anlamında kalıcı gelir konusunda ciddi hamleler yaparak artık Adana Demirspor’un kronik sorunlarını tamamen bitirmeli.

Biliyorsunuz Adana Demirspor’un çok ciddi bir meblağda borcu var. Yönetimin ilk etapta bu borçla ilgili planlama yapması gerekiyor. Sonrasında hiç vakit kaybetmeden teknik direktör, transfer politikası ve kamp, daha sonrasında da şehrin tüm dinamiklerini harekete geçirip kombine ile sıcak para akışı sağlamalı. Bu yönetimin bunu yapacağına inanıyorum.

İki dönemdir Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, Demirspor Kulübü’ne çok ciddi paralar verdi. Birinci dönem kılpayı kaçırıldı şampiyonluk.

Şimdi tecrübeli bir başkan ve iyi bir yönetim var. Eğer taşın altına elimizi sokarsak hep birlikte, herkes üzerine düşen görevi de layıkıyla yaparsa, bence herşey daha iyi olacak. Sportif başarı olarak bakıldığında belki taraftarın tahammülü yok. Haklılar mı?   Haklılar.

Çünkü Adana Demirspor büyük bir camia ve hep iddialı olduk. Ama önemli olan kulüp olmak, kulübümüzün çok ciddi sorunları var, bence yeni yönetim önce bu sorunları bitirmeli ve sağlıklı bir kulüp haline getirilmeli Adana Demirspor.

Müslüm Susar’ın geri çekilmesi nezaketen önemli bir hareketti tebrik etmek gerek. Bu hareketiyle iyi puan aldı ve ‘bu camiada ben de varım’ dedi.

Nilay Ateşoğlu ile ilgili tanımadığım için yorum yapmak istemiyorum ama aday olması büyük cesaretti. 

İlk defa böyle bir kongre yapıldı alışmadığımız bir kongre oldu ve Demirspor’a yakıştı. Demirspor’un geleceği önemli, kalıcı gelirde Gökoglu’nun vakıf kurma fikri alkışa ve takdire şayan.  STK’lar ve ilçe belediyeleri kendi bünyelerinden isimler de verdi yönetim kadrosuna. Bu da iyi değerlendirilmeli.

Benim yöneticiliğim döneminde STK’ları harekete geçirmiştik, bu dönem yine yapılmalı. Kulüp olarak alt yapısından üst yapısına kadar herşey elden geçirilmeli.

Kongre arasında eski başkan Sedat Sözlü’nün küfürle ilgili söyledikleri gerçekten önemliydi. Hakikatten Adana Demirspor’a yakışmıyor. Bakın arkadaşlar, yönetici olmak bir sevda işi,  o yönetici arkadaşlar oraya gelerek ellerinden geleni yapıyor. Lütfen küfrü bırakın gerçekten Adana Demirspor’a ve taraftarına yakışmıyor.

Bu yönetimin oluşmasında Sayın Vali Mahmut Demirtaş’a Adana Büyükşehir Belediye Başkanı  Hüseyin Sözlü’ye, Adana Sanayi Odası Başkanı Zeki Kıvanç’a ve tüm emeği olanlara, bir Adanalı, bir Adana Demirspor’lu olarak teşekkür ediyorum. Özlediğimiz bir yönetim tablosu oldu, İnşallah yanılmayız. Bu süreçte iyi bir takım yapıp başarı sağlanmalı. Ben inanıyorum siz de inanın Adanalılar. İnanın herşey daha iyi olacak.