Yola devam…

04/10/2021 21:50 515

Adana Demirspor, Antalya deplasmanında oyun anlayışı, takım olma, mücadele, maç taktiği, birlik ve beraberlik açısından üstüne koya koya yoluna mükemmel bir şekilde devam ediyor. Harika 3 puan ve ilk deplasman galibiyeti.

Ligde üst sıralara tırmanmak için oyuncuların özverisi ve mücadelesi inanılmazdı. Adana Demirspor maça adeta Adana’da oynuyormuş gibi ileride baskı yaparak topu kazandığında olumlu kullanarak rakibe zor anlar yaşatarak başladı. Kalesinde hiç önemli pozisyon vermeden ve Balotelli’nin golüyle öne geçerek devreyi tamamladı.

İkinci yarıya Antalyaspor iki değişiklikle başlayarak kendi adına hareket getirmeye çalıştı. Öyle de oldu. Hatta 1-1’i yakaladılar. Ancak,  Adana Demirspor çok dikkatli , mücadele gücü üst seviyede  defansif anlayışını daha önde tutarak bu tehlikeli atakları önemli pozisyon vermeden atlattı. Hücumda da hızlı ataklarla rakip defansa zor anlar yaşatmaya devam etti. Sonunda da Vargas’ın mükemmel golünden sonra oyunun bitimine kadar tek hakim takımdı. 3 puanı da almayı bildi.

Bjarnasson, Stamboli, Balotelli ve Vargas maç sonucuna direkt katkı koydular. Samet, Simon Deli ikilisi başarılı. (S.Deli çıkıncaya kadar) Svensson çok gayretli ve başarılı. Defansta Rassoul’a ayrı bir bölüm açmak gerekir. Defnasta her yerde muhteşem oynuyor. Takımın en verimli , en fazla güven veren oyuncusu.  Bjarnasson çıkıncaya kadar sahada basmadık yer bırakmadı. Çok faydalı isim. Koştu, mücadele verdi, gol pozisyonuna girdi , attığı gol ofsayt gerekçesiyle iptal edildi. Stambouli 90 dakika oyunda kaldı. Takımın arta sahadaki emniyeti takım lideri. Defansla, forvet arasındaki bağlantıyı mükemmel yapıyor. Sinan yine çok koştu. Vargas ise takımda önemli rol üstlendi. Müthiş golü de bunun kanıtı. Balotelli ise takım performansı yükseldikçe onun da verim gücü artıyor. İyi niyetiyle bunun için çabalaması kendine ve takıma olumlu yansıyor. Takım presine katkısı, defansif anlamda , yan toplarda desteği olumlu yansıyor. Skora katkısı zaten tartışılmaz. Her gün kendini daha da üst seviyeye taşıyor.

Kafamda bir soru oluştu. Balotelli topu sürerken, arkadan yapılan faulde topu bırakıp rakibe döndü. Şayet maç Demirspor’un mağlubiyeti ile devam etseydi yine aynı hareketi yapar mıydı acaba?

Kaan, Belhanda, Metehan da oyuna girdikten sonra olumlu işler yaptılar. Kaleci Ferhat’ta oynadıkça güveni artıyor. Katkısı artarak  devam ediyor. (Türk oyuncu kuralı da çok önemli.)

Sonuç olarak müthiş bir galibiyetle döndük. Önümüzde uzun bir maraton var. Milli maç arasında çok çalışarak , eksikliklerimizi , hatalarımızı değerlendirerek, yolumuza devam etmeliyiz . Doğru yolda olmanın verdiği güvenle , çok güzel günlerin geleceğinden hiç kuşkum yok.

Tebrikler ayaklarınıza sağlık.

YOLA DEVAM…

Sevgiyle kalın.