Yol Kazası

28/01/2020 02:22 3461

 

Adana Demirspor ligin ilk devresini sonunda ve devre arasında yaptığı çok önemli transferlerle şampiyonluk konusunda önemli bir mesafe kaydetti.

Balıkesir deplasmanında alınan farklı sonuç ile de bu konuda ne kadar istekli olduğunu gösterdi. Pazar günü sahasında oynadığı Bolu maçı öncesi ise genel kanı Adana Demirspor’un maçı kazanacağı yönündeydi. Tribünler bu inançla yine dolmuştu. Adana Demirspor maça coşkuyla başlayamadı. Bolu takımı kenarları kapattı ortanda mavi lacivertlilerin gelmesine izin vermedi. Kilide açmak için Adana Demirspor’un tek şansı duran top gibi gözüküyordu ve öylede oldu. Köşe vuruşundan Talha takımı öne geçirdi.

Bu dakikadan sonra Bolu oyun disiplinini yinede bozmadı ancak Adana Demirspor rakibinin üzerine daha rahat geldi. İkinci yarı ise henüz ilk dakikalarda Adana Demirspor ikinci golü buldu ve belki de kontradan daha fazlasını da bulabilirdi. İkinci yarının 15 dakikalık bölümünün ardından Bolu takımı Adana Demirspor’un yorulan oyuncularının oyundan düşmesini de fırsat bilerek daha fazla yüklenerek ilk golünü buldu.

Uğur Hoca ortaya önlemler aldı ve değişiklikler yaptı ancak bu değişiklilerin ortadan ziyade kanatlardaki yorulan oyuncular içinde olsaydı belki Bolu bu kadar rahat gelemezdi. Buna rağmen sonradan oyuna giren Mehmet Akyüz ile mavi lacivertliler net gol pozisyonlardan yararlanamadı. Korkulan oldu Bolu 90 artılar da beraberlik golünü buldu. Adana Demirspor sahadan bir puanla ayrıldı.

Sonuç olarak maçın skoru aldatmamalı kimseyi. Adana Demirspor adına farklı bitecek maç berabere bitti. Ben bu skoru bir yol kazası olarak görüyorum ilerleyen haftalarda telafi edilir. Yeter ki hedeften sapma olmasın.