YOL KARMAŞASININ CEREMESİNİ VATANDAŞ ÇEKİYOR

15/10/2017 21:33 6510

Büyükşehir Seyhan’a, Seyhan Büyükşehir’e atıyor ceremesini vatandaş çekiyor.

Bahçeşehir Mahallesi sakinleri, yollarının darlığı nedeniyle trafik kabusu yaşıyor. Yaklaşık 200 metrelik dar yol her an kazaya davetiye çıkarabilir. Tek aracın zor sığdığı ve kaldırımın olmadığı yolda vatandaşlar ve öğrenciler yürürken adeta ölüme meydan okuyor. Mahalle sakinleri konuyla ilgili Büyükşehir Belediyesi’ne ve Seyhan Belediyesi’ne dilekçe vermişler gelen dilekçe Büyükşehir, Seyhan İlçenin görev alanında,Seyhan İlçeden gelen dilekçede ise Büyükşehir Belediyesi’nin görev alanında yazıyor.

Aşağıda vatandaşın dilekçesine gelen cevapları sizlerle paylaşacağım.

Vatandaş belediyeden hizmet alamayınca beni aradılar bende vatandaşın sorununu görmek için Seyhan İlçesine bağlı Bahçeşehir Mahallesi’ne gittim. Mahalleli ateş püskürüyor. Ben oraya gidince haklı olarak toplandılar hatta ve hatta bazı mahalle sakinleri beni belediye görevlisi sandı nerdeyse dövecekti, o kadar tepkililer belediyelere.. Elbette Mahalle sakinleri yükselmekte haklı.

Dar olan ve talep edilen yol, kilometrelerce uzun değil aslında, sadece 200 metre bir yol.Çok dar ve kaldırım yok. Çok da yoğun bir yol burası, bizler haber yaparken adeta öldük öldük dirildik. Yola tek araç sığıyor vatandaş yürürken yan dönüyor karnını içine çekiyor araç geçsin diye, gerisini siz tahmin edin.

Fazla yorum yapmıyorum ve vatandaşa Büyükşehir Belediyesi’nden ve Seyhan Belediyesi’nden gelen dilekçeyi sizlerle paylaşıyorum.

MAHALLE HALKINA, BÜYÜŞEHİR BELEDİYESİ’NİN GÖNDERDİĞİ DİLEKÇE

Seyhan İlçesi Mehmet Fuat Dıblan Bulvarı’ndan otoyol çıkışından Bahçeşehir Okulları arasında bulunan yolun genişletilerek bakım onarım yapılması talep edilmektedir.

Cevap: 5216 Sayılı Büyükşehir Belediyesi Kanunun 7.maddesi nin g bendine Büyükşehir Belediyesi’nin yetki alanındaki mahalleleri İlçe merkezine bağlayan yollar ,meydan,bulvar cadde ve ana yolları yapmak,yaptırmak,bakım ve onarımı ile yolların temizliği ve karla mücadele çalışmalarını yürütmek Büyükşehir Belediyeleri’nin sorumluluğundadır denilmektedir.

Sokak olarak adlandırılan yollar ise bağlı bulundukları İlçe Belediyelerin sorumluluğundadır. Bahse konu güzergahın herhangi bir cadde ve bulvar ismi olmadığından dolayı  bahsedilen güzergah Seyhan ilçe Belediyesi’nin sorumluluğundadır.

MAHALLE HALKINA, SEYHAN İLÇE BELEDİYESİ’NİN GÖNDERDİĞİ DİLEKÇE

Cevap: İlgi dilekçenize Bahçeşehir Mahallesi Kanal yolunda aşrı derecede daralma ve kaldırım olmadığından dolayı araç geçişi sırasında yayalar için tehlike arz ettiği belirtilmekte olup kanal yolunun genişletilmesi istenmektedir.

Bahçeşehir Mahallesi kanal yolu Adana Büyükşehir Belediyesi’nin yetki ve sorumluluk alanı içindedir.

Mahalle sakinleri ne yapmalı yorumu sizlere bırakıyorum.