YİTİRDİKLERİMİZ

19/08/2020 00:21 775

Mart ayının ikinci haftasında ülkenin gündemine corona virüsü bomba gibi düştü. Her şey alt üst oldu, bazı kurumlar kapatıldı, tatile girdi ve birçok ciddi önlemler alındı. Yasaklar ve evde kalma tedbiri gerçekten yararlı oldu.

Bu arada birçok yakınımızı da kaybettik. Yasaklar nedeniyle cenazelerine katılamadığım için üzgünüm. Ruhlarından özür ve af diliyorum.

İsmet ALTUĞ önceki Adana Baro başkanlarından bilgili sevilen, aranan ve saygın bir kişiydi. Ayrıca iyi bir tablo sanatçısıydı. En verimli çağında onu yitirdik.

Kuddisi KODAL mimardı ama çiftçilik yapardı. Sevilen aranan hoş bir insandı. Oğlu hasan yalın arkadaşımdı O nun da ölümü vakitsiz.

Kıvanç ELBİRLİK benim can dostum Fikret ELBİRLİK’ in eşi Bursalı varlıklı bir ailenin kızıydı. Onun da ölümü ani oldu. Fikret yelken dünyasında baba olarak tanınır. Çok eski ve ünlü bir inşaat müteahhididir. Trabzon Teknik Üniverstesi Ankara Milliyet Sarayı
Adana SSK Hastanesi 96 daireli Adana Emlak Kredi evleri hep O’nun eseridir. O’ na sabırlar diliyorum.

Celil LAYIKTES yazan, konuşan bir kültür adamıydı. Ölümü kültür dünyası için bir kayıp.

Doktor Ercan genç başarılı bir ortopedistti. Güzler yüzlü ve yardımseverdi. Çatalan yolunda bir motosiklet kazasında yaşamını yitirdi. En verimli çağında yitirdiğimiz Ercan’ ı çok arayacağız.

Orhan SEVİLİR Mehmet Ali BİLİCİ’ nin eşi Pırıl’ın teyze çocuğu Adana’ nın eski akaryakıtçılarından O’ nun ölümü de ani oldu. Herkese baş sağlığı diliyorum.

Erol YILHAN ünlü bestekar Nasibim Mehmet YÜRÜ’ nün torunu emekli sandığında genel müdürlük yapmış ve eşi vefat edince Ayvalık’ a yerleşmiş bir dostumuz. Benim de telefonda helalleşmesi gözlerimi yaşarttı. Ruhu şad olsun.

Erdoğan ZARPLI bacanağım Tuan CÖMERT’ in eski dünürü babası tek parti döneminde uzun süre milletvekilliği yapmış kendisi Bülent ECEvİT’in kolejden sınıf arkadaşı, tam bir İstanbul beyefendisi.

Yalmanlarla yakın akraba ve Fargo şirketinin ortağı. Uzun yıllar duldu ve kışlarını Merkez Bankası eski başkanlarından olan kayın pederinin por-li-muz adlı narenciye bahçesin de geçirirdi.

Ferhan ORAL arkadaşımız merhum Cavit ORAL’ın eşiydi. Bodrum da yaşıyordu. Kötü bir hastalığa yakalanmış ve kurtulamamıştı.