Yılmaz Vural etkisi

28/11/2018 20:50 6297

 

Görülüyor ki Yılmaz hoca’nın gelişi yeni bir anlayış,sistem ve heyecan yaratmış...

Yılmaz hoca Milli takım arasını iyi değerlendirmiş ve kendi oyun sistemini uygulamaya çalışmış ki takım daha çok pas oyununu tercih ederek oynadı. Eksikler var mı tabii ki de var ama Hocanın bilgi birikimi ve tecrübesi olumsuzlukları ortadan kaldıracağına inanıyorum.

Maça gelecek olursak Adana Demirspor maça istekli ve arzulu başladı. iyi oyun sonucunu verdi ve organize bir atakla golü buldu. ilk yarı oyunun hakimi tamamen Adana Demirspor’un elindeydi ve  istediği gibi tempoyu yükseltti, düşürdü. Ama karşısında oyun anlayışından hiç kopmayan bir Adanaspor olduğunu unuttu.

Adana Demirspor yakaladığı pozisyonları gole çeviremeyince Adanaspor bulduğu pozisyonu affetmedi ve gole çevirdi. Adana Demirspor KOMPAKT oynamalı yani savunmayı da takım halinde hücumu da takım halinde birlikte oynamalı. Mavi-Lacivertliler ofansif anlamda daha üretken olmalı. Kenarları daha çok kullanmalı, Pote’yi daha çok topla buluşturmalı.

Maçın özeti; kaybedilen 2 puan...Telafisini bu hafta rakibi olan Boluspor’a karşı iyi oynayarak puan yada puanlarla dönmesi dileğiyle.