Yılmaz hoca değişimi

03/12/2018 22:10 6628

Hoca değişikliğinden sonra çıktığı ilk maçta kendi sahasında uzun süre önde götürdüğü maçı berabere bitiren Adana Demirspor ‘un kaybettiği puanları telafi anlamında olsun , direkt şampiyonluk yarışındaki rakibi olsun Boluspor ile oynamanın verdiği durumdan dolayı hayati bir maça çıkıyor desek yanlış olmaz.

Maça Boluspor, Demirspor kalesinde pozisyonla başladı. Demirspor ilk kez bir deplasmanda bir hücuma altı oyuncuyla birlikte gitti ki bunun  meyvesini golü bularak elde etti. Yaşanan karambolda Orhan, pozisyonu değerlendirip önemli bir gole imza attı.

Golün verdiği öz güvenle rakip sahada görünmeye çalışan takım Demirspor idi. Demirspor pozisyonlarını genelde defanstan çıkarken kaptırdığı  toplarda rakibin hızlı oynaması sonucu kendi kalesinde yaşadı. Kurtuluş’un göstermiş olduğu performans sayesinde Demirspor maçı  1-0 üstünlükle sürdürdü.

Demirspor hücumda hareketli olmasının ve  çoğalmasının faydalarını 36. Dakika itibariyle yaşadı. Sezon başından beri çok şeyler beklenen Orkan Çınar’ın  gol atması kendisini  bulması anlamında da önemliydi.

Demirspor takımında değişen en önemli özelliklerden biri de kanatları çok etkili kullanmasıydı. Goller de , kanatlardan gelen toplarla elde edildi. İlk yarı itibariyle söylenebilecek olumlu cümlelerin fazlalığı gerçekten sevindirici.  Her zaman söylediğimiz Demirspor kadrosu  iyi oyunculardan kurulu fakat bunu sahaya yansıtmakta sıkıntı yaşıyordu. Yılmaz hoca ile birlikte takım başka bir kimliğe büründü.

Oyunculardaki istek, arzu, mücadeleyi sezon başından beri görmemiştik. Gollerin sadece Pote tarafından değil diğer oyunculara da dağılmış olması takım kimliği anlamında önemli. İlk yarı göstermiş olduğu güzel oyunu ikinci yarıda sergilerse bir şeylerin değiştiği ve şampiyonluğun en güçlü adayı olabileceğini unutmamak gerekir. Oynadığı Boluspor ise bu ligin en güçlü üç takımından biri.

İkinci yarı Boluspor baskıyla başlayacağı düşünülürken Demirspor pas yapıp , hızlı çıkarak pozisyonlara giren taraftı.  İlk yarı söylediğimiz Boluspor’un girdiği pozisyonlar Demirspor’un kaptırdığı toplarda oluyor diye. Nitekim Hakan Bilgiç’in kaptırdığı top ile golü kalesinde gördü. Golden sonra Boluspor daha fazla gelmeye başladı. Bunu gören Yılmaz hoca oyundan düşen Koseçki ve Orkan’ın yerine Anderson ile Emre’yi oyuna alarak ilk hamlesini yaptı. Demirspor iyi oynarken golleri kalesinde görmesi gerçekten enteresan bir durumdu.

Gol ile birlikte zihinsel üstünlük Boluspor’a geçti. Bu üstünlük ancak Demirspor’un  bulacağı gol ile engellenebilir derken korner atışından Pote , kafa vuruşuyla golü bularak tekrar avantajı Demirspor’a çevirdi. Özellikle ilk yarı oynanan oyundan sonra bu maçtan puan kaybedilirse yazık olacaktı. Demirspor bana göre bu sezon ki en önemli galibiyetini aldı. Git gellerin olduğu bu maç ileriye umutla bakmak için önemliydi. Bu oyuncu grubu isterse ve en önemlisi devre arası doğru transferlerle takviye yapılırsa ilk iki neden olmasın.

Taraftarın şampiyonluğa inandığını deplasmanın mesafesi ne olursa olsun takımını yalnız bırakmayarak gösteriyor. Yönetimin şampiyonluğa inandığını bu zamana kadar ki göstermiş olduğu hizmetlerden anlayabiliriz. Bugün ilk defa özellikle ilk yarı futbolcuların şampiyonluğa inandığını hissettik. Daha doğrusu hissettirdiler.

Umut ediyorum bu inanç Bolu’da kalmaz bütün Türkiye’yi kapsarda sezon sonu hak edilen yer olan Süper lige bu takım çıkar kim bilir…