Yetersiz kadro

07/09/2022 20:28 783

 

Adanaspor takımı maalesef beraberlik serisine alışarak yola devam ediyor.

Geçen hafta ki kadroya Hakan Yeşil’i dahil ederek oyuna başlayan Adanaspor ilk yarı ve ikinci yarıda oynadığı futbolla vasatı aşamadı. Özellikle sahada ki kaliteli oyuncu eksikliği galibiyetlere engel oluyor. Sağ bek ve sol bek oyuncularımız bir facia. Ne atakta varlar ne de savunmada! Kalemiz zaten Allah’a emanet gidiyor. Maç boyunca bir defa yan topa çıktı kaleci Hasan, onda da topu elinden kaçırdı; az daha gol yiyorduk.

En acil bölgeniz şuan kale ve savunma.

Bu bölgelere bir an önce takviyeler yapıp sahaya sürmek gerek. Aksi halde çok sıkıntı yaşarız. Benasser olmazsa bu takım pimi çekilmiş bomba gibi. Bereket, ne yapacağını biliyor, nereye top atacağını ve en önemlisi futbolu basit oynuyor. Bütün takımı yönetiyor, bir maestro gibi. Tetteh bildiğimiz gibi. Bana göre bu ligde oynayacak oyuncu değil fakat  takımda oyuncu olmadığı için hoca mecburen o bölgede onu oynatmak zorunda kalıyor. Hücumda geçen haftanın yıldızı jallow, çok etkisizdi. Bütün topları neredeyse ezdi.

Genel olarak baktığımızda Adanaspor 4 maçta 4 beraberlik alarak galibiyeti unuttu. Şu maç galibiyetle kapatılmalıydı. Maalesef kalitesiz oyuncu eksikliği ve takım olamama sorunu bu sonuçları doğuruyor. Lig uzun bir maraton fakat ilk yarı da aldığınız puanlar ikinci yarı için büyük avantajlar sağlayacak. Dilerim bir an önce kadro zafiyeti transfer bitmeden giderilir ve galibiyetle tanışır Adanaspor. Aksi  halde durum hiç iç açıcı değil…