Yeter ki istensin her şey yapılır

20/10/2017 22:14 3211

Başkan olmak başkanlık yapmak zordur heralde.

Adana Tenis, Dağ, Su Sporları Kulübü Başkanı Ali Refah Keskin'in gazeteciler olarak kulüpte misafiri olduk. Bugüne kadar yaptıklarını ve yapacaklarını anlatan başkan Keskin, iş hayatında yaptığı başarılı çalışmalara ATDSK Başkanlık görevinde de aynı orantı da devam ediyor.

Belki işinden çok kulüpte zamanını geçiren Ali Refah Keskin'in güzel projeleri var. 1969 yılında kurulan ve Adana için bence büyük ve önemli yeri olan tenis zaman zaman düşüşede geçse genç ve dinamik başkan sayesinde ismini tüm Türkiye'de konuşturmayı başarıyor. Kulübün kuruluşundan bu yana göreve gelen belki de Türkiye'deki kulüpler içinde en genç yaşta göreve gelen bir başkan olarak ta ilgiyi üzerinde topluyor.

500'e yakın üyesi ile geniş bir ailenin başında bulunmaktan her zaman gurur duyduğunu söylüyor başkan. En büyük üzüntüsü Çağla Büyükakçay ve İpek Soylu'nun kendi kulüplerinden yetişmiş ve geçtiğimiz dönemlerde maddi sıkıntılar nedeniyle ellerinden kaçması. Başkanın konuşmalarından sonra çıkardığım en önemli konu  Çağla ve İpek ile ilgili. Bence şu an olsa bu iki sporcu Adana'dan gitmezdi ve Enka'da değil ATDSK sporcusu olurdu. Neden mi derseniz Ali Refah Keskin'in yaptıkları ve yapacakları. Ortaya koyduğu  projeler ve yapmak istediği projeleri dinleyince Çağla ve İpek gibi sporcuların bu kulüpten yakın zamanda çıkacağı hissini veriyor çıkacaktır da.

Başkanın sohbette değindiği bir başka konuda Başkanlığı bir dönem daha yapıp bırakacak olması. Bir koltukta uzun süre oturmak yarardan çok zarar verir hangi kulüp ve hangi dernek olursa olsun. Belirli bir dönemden sonra işler rutüne biner. Başkan Keskin, bunun böyle olmayacağını ve yerine gelen başkanında her zaman yanında olacağını belirtti. Çıtayı daha da yükseltip kendisine bırakacağım demesi yerine gelen başkanında başarılı olma mecburiyetini gösteriyor. Yapılan haberler ve basınla ilişkisini her zaman üst düzeyde tutan başkanın en büyük şansı tabiki gazeteci büyüğümüz Yüksel Eker'in danışmanı olması. Yüksel abinin de katkısını unutmamak lazım.

Başkanın sıcak sohbetinden çıkardığım 'Yeter ki istensin her şey yapılır'