Yerel seçimde yerel medya çok önemli

16/12/2018 19:30 2520

AK Parti 1,5 milyon teşkilat mensubu için aplikasyon hazırlıyor. AK Parti Tanıtım ve Medyadan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, sanal ortamda bir genel merkez kurduklarını, partinin 1,5 milyon üyesinin bir cep telefonu uygulamasıyla interaktif olarak iletişim kurabileceğini ve veri paylaşabileceğini söyledi. Ünal, dijital dönüşümün bir sonucu olarak artık klasik kampanyalar döneminin kapandığını, yeni bir seçim kampanyası modeli üzerinde çalıştıklarını belirtti.Çevreci ve dijital bir kampanya dönemine başladıklarını dile getiren Ünal, insanların artık kendisini sanal ortamda da ifade ettiğini, yakın uzak kavramlarının ortadan kalktığını, internet coğrafyasında da iletişimin iyi kurulması gerektiğinin altını çizdi.

Türkiye'de yaklaşık 51 milyon sosyal medya kullanıcısının bulunduğunu varsayarsak, ortalama sosyal ağlarda kalma süresinin de 3 saate ulaştığını hesaplarsak bence oldukça mantıklı ve hatta çağın gereği diyebiliriz. Birsiyasi partinin bir mitingde 1,5 milyon kişiyi topladığı zaman bu çok büyük bir başarı diyoruz ya,  bu işi sosyal medyada çok daha kolay yapabilirler. Yalnız unutulmaması gereken bir şey daha var.

Yazılı medya.

Yazılı medyanın da gücünü yabana atmamak lazım. Öte yandan yerelde de medyayı desteklemek lazım.  Yerel seçimde yerel medya çok önemlidir. İnsanların yerel seçimde özellikle yerel medya okuduklarını da unutmayın.

Çocuklar ekranla değil, akranla büyüsün

Vali Mahmut Demirtaş, eşi Hanımefendi Beyhan Demirtaş ile birlikte, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü'nce, çocukların birbirleriyle kaynaşıp, ruhsal ve sosyal gelişimlerinin desteklenmesi amaçlanan "Ekranla Değil, Akranla Büyüsün Çocuklar" konulu çocuk şenliği ve kahvaltı programı etkinliğine katıldı.Vali Mahmut Demirtaş ve eşi Hanımefendi Beyhan Demirtaş çocukları çok seviyor. Hatta Valimiz kendi elleri ile pamuklu şeker yaptı çocuklara. Çocuklarımız saflığın, mutluluğun, neşenin ve gülümsemenin timsalidir. Bu proje gerçekten çok anlamlı çocuklar akranlarıyla büyüsünler.

Ramazan Ağar Adana’nın gururu oldu

Türkiye Yol-İş Sendikası ve Türk-İş Genel Mali Sekreteri Ramazan Ağar, Adana’nın hatta Türkiye sendikal hareketinin gururu oldu.

Ağar, geçtiğimiz hafta sonu İnşaat ve Ağaç İşçileri Enternasyonali’den (BWI)  yaklaşık 100 yabancı sendikacıyı Adana’da misafir etti. BWI Avrupa Komitesi toplantısında Başkanlık, Kadın komitesi seçimleri de gerçekleşti. Ramazan Ağar, BWI Başkan Yardımcılığına seçilen tek Türk Sendikacı oldu.

Sendikal harekette zirveye adım, adım çıkan ve bunu dünya genelinde 12 milyon işçiyi temsil eden BWI’nin başkan yardımcısı olarak taçlandıran Ramazan Ağar’ı kutluyoruz.

Çimdik

Yaya geçitleri ve engelli geçişlerinin önüne park eden sürücüleri çimdikleyeyim. Yapmayın kardeşim artık gelişin biraz gelişin…

Haşarı soruyor

-Adana Emniyet Müdürlüğü Sualtı Grup Amirliği’nde görev yapan dalgıç polislerin, kampüsteki Erkan Sports Life’ın havuzunda öğrencilere mesleklerini tanıttıkları ve dalgıçlığı anlattıklarını biliyor musunuz?

 

-CHP Adana Milletvekili Dr. Müzeyyen Şevkin’in, TBMM’de CHP grubu adına yaptığı konuşmada ulaştırmada yaşanan rezaleti, Adana Şakirpaşa Havalimanı ve Adana Hafif Raylı Sistem gerçeğini dile getirdiğini ve  “Demiryollarının 7 bin kilometresinde sinyalizasyon yok!”dediğini biliyor musunuz?

 

-Adana’da birkaç büyük firma için ‘formalite konkordato ilan etti’ söylentisinin dolaştığını biliyor musunuz?

 

-Türkiye Yol İş Sendikası Genel Başkanı ve Türk İş Genel Mali Sekreteri Ramazan Ağar’ın Adana’nın gururu olduğunu biliyor musunuz?

 

-CHP’li Bulut’un, TBMM’de “Adana’da 6 saat boyunca bir kalp damar cerrahisi bulunamamasının gerekçesi nedir?” diye sorduğunu biliyor musunuz?

 

-Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü’nün, kentin temizliğini sağlamak adına özveri ile çalışan mesai arkadaşlarını kutladığını biliyor musunuz?

Günün İsmi

Tamer Dağlı

Günün Sözü

TopIumsaI önderlerin nitelikleri rüzgardır, sıradan insanların nitelikleri ottur, otlar rüzgar önünde eğiIir. Confucius

Günün Kitabı

“Nevin, Boğaz’ın Tuzu Hisar’ın Rüzgârı”

Yazar:D. Ali Yıldız