Yeniden zirveye

01/11/2019 19:25 4179

Futbol liglerinde sezon içinde her takım için inişli çıkışlı grafikler olabilir bu durum gerek zirveyi hedefleyen gerekse bulunduğu ligden düşmek istemeyen tüm takımlar için böyledir. Ama tüm takımlar bir hedef doğrultusunda mücadele verir ve hedefsiz asla olmaz. Adana Demirspor bu sezon ligde şuana kadar istediğini fazla elde edemese de bu önümüzdeki haftalar için böyle devam edeceği anlamına gelmiyor. Başkan Murat Sancak’a camianın verdiği tam destek ve Başkan’ın da kulübün başında olacağını açıklamasıyla ve son iç sahada oynanan Karagümrük maçındaki baskılı oyunun Akhisar deplasmanı için çıkış adına bir dönüm noktası olacağına ben şahsen inanıyorum.

TFF 1. Lig Türkiye de oynanan profesyonel ligler içinde belki de en zor olanı. Çünkü kendinizi iki maç kazanarak zirvede iki maç kaybederek ise alt sıralarda bulmanız mümkün. O yüzden yukarıda söylediğimi tekrarlamak istiyorum. Adana Demirspor için ligde kaybedilmiş hiçbir şey yok. Yeter ki futbolcu topluluğu bu bilince sahip olup mücadelesini sürdürsün. Oyuncu gurubu olarakta gerek yabancı gerekse yerli olarak sakatlıktan dönen bazı oyuncuların Uğur Hoca tarafından mutlaka takıma kazandırılması gerekiyor. Adana Demirspor’un sahada fark yaratan oyunculara ihtiyacı var kadrosunda da bu oyunculardan fazlaca var. Ancak son dönemde bu oyunculardan sadece Volkan Şen fark yaratmak adına faydalı oldu. Diğer oyuncular hem yerli hem yabancı sakatlık ve performans düşüklüğünden faydalı olamadı.

Bu anlamda Uğur Hoca’nın Karabük maçındaki kadroya bu hafta Akhisar deplasmanın da küçük dokunuşlar yaparak çıtayı biraz daha üste taşıyacağını düşünüyorum. Zaten bir ritim yakaladığınızda içerde ve dışarda puan ve puanlar sürekli gelecektir. Bu arada Karagümrük maçının ikinci yarısındaki oyunuyla orta sahada çok önemli işlere imza atan HTraore’yi da ayrıca tebrik etmek gerekir umarım elindeki sakatlık bu hafta oynamasına engel olmaz. Karagümrük maçında alınan bir puanın değerli olabilmesi adına Akhisar deplasmınından alınacak üç puan çok önemli. Adana Demirspor bu tür maçlara çoğu zaman iyi konsantre olarak çıkmıştır ve istediği puanları da almıştır. Umut edelim ki yine böyle bir deplasman zaferi olsun.

Akhisar maçı yeniden zirveye tırmanmak adına bir başlangıç olsun. Teknik heyet ve futbolcu kardeşlerimiz bunu başaracaktır.