Yeni yıla girerken

29/12/2017 23:33 6743

Acısıyla tatlısıyla bir yılı daha geride bırakmanın heyecanını yaşıyoruz. Bir yıl boyunca ülkemizde yaşananlara bakıldığında olumlu bir tablo ortaya çıktığını söylemek mümkün değil. Gerek iç politika, gerekse dış politikada yapılan hatalı hamleler ülkemizin geleceğini tehdit eder hale getirdi.

Karamsar olmamak gerekir derler ama karamsar olmamak elde değil. Ülkemiz 15 Temmuz hain darbe kalkışmasının ardından tam 17 aydır OHAL ve KHK yani Kanun Hükmünde Kararname ile yönetiliyor.

İnsanımız yarınlara umutla bakmak istiyor. Çalışanlarımız, işçi kesimi haklarının korunmasını, çalışma şartlarının daha da iyileştirilmesini istiyor. Yılların kanayan yarası olan Taşeron işçiler ise, verilen sözün tutulmasını yani kadroya geçmek istiyor. Bu ve buna benzer beklentileri arttırmak mümkün.

Evet, yeni bir yıla giriyoruz. Klasik olacaktır ama yeni yıl geldiğinde herkesin içini bir sevinç, bir heyecan kaplar. Çünkü yeni yıl geçmişin geride bırakılması yeni umutlarla geleceğe bakılması anlamı taşır ki hangimiz bunu düşüncede değiliz. Bizlerin yani insan oğlunun hayatında olumlu ve olumsuz olaylar olmuştur. Yeni yıl yaklaştığında kişiler geçmiş yılda yaşadığı olumsuzlukları unutarak daha güzel bir yıl geçirmeye, daha planlı olmaya, kendisine, ailesine ve çevresine daha faydalı olacağı sözlerini verir.

Bizler gelecek olan yıldan beklentiler gözden geçiriliyoruz, yeni bir yılda beklentiler, umutlar  şimdiden belirlenerek güzel bir yıl hedefleniyor. Durum böyle olunca da yeni bir yıl gibi dönüm noktaları insanlar için adeta bir fırsat olabiliyor.

Her ne olursa olun yeni yıl, yeni umutların yeşermesi anlamına gelmektedir. Her insan yeni yıldan barış, huzur, mutluluk, yeni bir iş ve bol kazanç ister. Bu dileklerinin gerçekleşmesi için elinden geleni yapmak da önemlidir. Unutmamak gerekir ki tüm başarıların yolu çalışmaktır. Emek verdikten sonra yeni yıldan beklentilerimizin gerçekleşmesi için hiçbir engel yoktur.

Bu düşüncelerle 2018 yılının ülkemize huzur, insanlarımıza sağlık, mutluluk bol kazanç getirmesini diliyor. Herkesin yeni yılını kutluyorum.