YENİ BİR SAYFA

01/09/2021 17:24 1386

Adana Demirspor süper lig de ki ilk üç maçlık periyodu geride bıraktı. Bu zaman zarfı içerisinde çokta kötü bir futbol ortaya konmadı ve alınan bir mağlubiyet iki beraberlik var. Yönetim bu süreçte son Konya maçı sonrası Samet Aybaba ile yolarını ayırdı. Öncelikle Samet Hoca’ya 26 yılın ardından gelen şampiyonlukta büyük pay sahiplerinden biri olarak teşekkür etmek gerekiyor. Samet Hoca’ya kendi adıma bundan sonraki yaşamında başarılarının devamını diliyorum.

Yönetimin hoca konusundaki tasarrufunun ardından yeni gelecek hocada önem arz ediyordu ve tamda Milli Maç arasına girilirken bu sorunda çözüldü. Adana Demirspor’un yeni hocası Vincenzo Montella oldu. 47 yaşındaki Montella, en son Fiorentina takımını çalıştırmıştı. Montella, daha önce Catania, Milan, Roma, Sampdoria ve Sevilla gibi takımların hocalığını yapmıştı. 2012 ile 2015 yılları arasında Fiorentina ile 153 maça çıkan Montella, 1.80 puan ortalaması yakalamıştı. Vincenzo Montella, futbolculuğu döneminde Roma'nın efsane isimleri arasında yer alıyordu. Daha sonra teknik direktörlük kariyerine Roma'da başlayan İtalyan futbol adamı ikinci kez İtalya dışına çıkacak.

Bu durum hem Adana Demirspor hem de İtalyan Hoca için son derece farklı bir deneyim demek. Hocanın takımın başına gelmesiyle birlikte oyun sistemi de değişebilir. Çünkü Montella 3-5-2 sistemini oynatan bir hoca. Tabi burada bu sistemi doğrudan oynatacak mı ligin ilk maçını bekleyip göreceğiz. Tabi bunun yanında sisteme oyuncuların vereceği cevapta önemli.

Bu arada Konya maçı sonrası neredeyse tüm spor medyasında Balotelli nin oyundan çıkmasının ardından yedek kulübesinde ki hareketlerini konuştu. Başkan Murat Sancak ta Balotelli’nin Ülkesine giderken bir daha bu tür hareketleri yapmamasını yapacaksa Ülkesinden dönmemesini istediklerini ifade etti. Yeni Hocanın da İtalyan olmasından kaynaklı belki vatandaşıyla daha uyumlu bir süreç geçirebilme ihtimali olabilir düşüncesindeyim.

Adana Demirspor ilk üç maç sonu kesinlikle çok kötü bir periyot yaşamadı. Zaten süper lig hadi üç beş maç al götür seri yap ligi değil. O yüzden beklentileri maç maç gözden geçirmek mümkün olduğunca puanları cebe indirmek gerek. Yani öyle her maç üç puan alayım biraz fantezi olur. O yüzden tekrar ediyorum yeni bir sayfa açılmışken 26 yıl sonra merhaba denilen süper ligin tadını çıkarmak şart.