Yeldan’ın Adana’da kalmasından mutlu olduk

01/02/2017 21:25 6676

Adana'da bir isim var ki; görevini layıkıyla yerine getirdiği için vatandaşın takdirini kazandı. Devletine bağlılığı ile Türkiye'de nam saldı. Devlet tarafından da her projesinde taltif edildi.  15 Temmuz'da yaşanan hain kalkışmada duruşu ve cesaretiyle devletini koruması ve suçlulara telsizden "teslim olun" çağrısıyla hafızalara kazındı.

 

O isim Adana Cumhuriyet Başsavcısı Ali Yeldan.

 

Adana'da göreve başladığı günden bu güne kadar suç ve suçlarla mücadelede dur durak bilmeyen Başsavcı Yeldan, bir o kadar da cesur ve yürekli.

 

Sosyal sorumluluk projeleri ile birçok başarılı çalışmalara imza atan Cumhuriyet Başsavcısı Ali Yeldan, Adana'da hep ilklere imza attı.

 

Haklarında kamu yararına ücretsiz çalışma cezası verilen 250 hükümlüye kentteki okulların boya-badana ile çevre düzenlemeleri, tamir, tadilat ve temizlik işlerini yaptırdı. Bir taraftan hükümlüler rehabilite edilirken, diğer taraftan meslek sahibi oldular. Hükümlüler kendi mobilyalarını kendileri ürettiler meslek sahibi oldular Başsavcı Yeldan'a teşekkür ettiler.  

 

Kan bağışı kampanyalarında "Önce Adliye'den başlayın" diyen Cumhuriyet Başsavcısı Ali Yeldan, denetimli serbestlik tedbirindeki hükümlüler ile eski hükümlülerin topluma kazandırılması, kişisel becerilerini kazanmaları, istihdam sağlanması, sosyal faaliyette bulunmalarını sağladı, haklarında kamuya yararlı bir işte çalışma cezası verilenlerin toplum hizmeti yapmalarını sağladığı için Türkiye'de örnek gösterildi.

 

"Biz hep onları doğru yolda, iyilik noktasında tutmalıyız" diyerek insanlık örneği sergiledi. Adliye personeline her fırsatta eğitim seminerleri verilmesini sağladı. Devletin "gülen yüzü" oldu Adana'nın vizyonunu değiştirdi. Aile içi şiddet olaylarının önüne geçilmesi amacıyla bu alanda görev yapan yargı mensupları ve diğer kurum yetkililerini topladı, Adana Adliyesi'nde toplantı düzenledi. Aile içi şiddet olaylarını da çok çok aşağılara çekti. Her suç için önleme ve durdurma faaliyetlerini harekete geçirdi. Suç oranı Adana'da azaldı.

 

Türkiye'de 15 tane Cumhuriyet Başsavcısının görevden alınması gündemi sarsarken, Adana'nın örnek il olması, Adana Cumhuriyet Başsavcımız Ali Yeldan'ın görevinde kalması bizi mutlu etmiştir. Başsavcı Yeldan, Adana için büyük bir şanstır.

 

O, bu kentte kaldıkça suç oranı da, suçlular da azalmaya devam edecektir.