Yedek kulübemizin eksikliği…

29/11/2021 18:04 407

Adana’ya gelen rakipler oyunun başında defansı kalabalık tutup kontra ve hızlı hücumu düşünüp sonuç almak istiyorlar. Kasımpaşa da aynı plan üzerinden başladı. Kazanılan toplan Hajradinoviç ile hızlı oyuncusu Yusuf ‘a aktarıp Umut ile de gol bulmaktan başka bir taktik anlayışı yoktu. Bu maçta Jorgensen’de üçlüye dahil oldu. Zaman zaman da etkili olduklarını belirtebilirim.

Adana Demirspor’da ise Balotelli’siz bir maçın nasıl olacağı merak konusu idi. Kasımpaşa maçının bize  göstermiş olduğu yedek kulübemizin eksikliği.  Sonradan maça girecek hamle oyuncularımızın olmayışından dolayı sıkıntı yaşadık. Hatta bir ara gol yemeyelim düşüncesine girdik. Yedekte orta saha ve defansın bolca alternatifleri var ama forvette (Balotelli de olmayınca) golcü eksikliğini hissettik. Assombalonga’ya alternatif bir oyuncu bulamadık.

Balotelli olsa ne olurdu peki? Yanıtım  -fazla bir şey değişmez – olurdu ama Balotelli’nin orada durması Kasımpaşa defansını bayağı tedirgin edeceği  gerçeğini de görmek gerekir.

5. dakikadan 15. Dakikaya kadar bolca pozisyonlara girdik. Assombalonga, Akintola gibi isimler net pozisyon buldu. Olmayınca olmuyor. 15.dakikadan sonra rakip toparlandı. Maça tutundu ve ortak olmaya çalıştı.

2.Yarıya Samet kafa vuruşunun direğe takılmasıyla başladık. 66.dakikadan sonra Rassoul getirdi kesti Assombalonga  yine kaçırdı. Yine olmadı. Mecburen alternatif iki oyuncu olan Bjarnason ve Metehan’ın dışında değişikliğe gidemedi.

Maçı kaybedebilirdik. Asıl kural kazanmıyorsan kaybetmeyeceksin. Tek olumlu yan bu oldu. Bazen böyle sonuçlar eksiklerimizi hatalarımızı görmek açısında ders çıkarmamızı sağlar. Sayın Montella’da bunları muhakkak görmüştür.

Ben yine de Demirsporlu oyuncuların mücadelesine şapka çıkarıyorum. Her maç olduğu gibi bu maçta da koştular, ellerinden geleni yapmaya çalıştılar.

Son olarak Kasımpaşa Teknik Direktörünü şiddetle kınıyorum. Yaptığı terbiyesizliktir. Hiçbir hocanın böyle bir terbiyesizlik yapması kabul edilemez. Karşılığında sahanın en başarılı ismi Erkan Özdamar hocadan gördü. Hakan Kutlu diye  Kasımpaşa’nın bir hocası var. Bu adam hoca mı belli değil. Baç sakal bir arada. Sen yılların Kasımpaşa takımını temsil ediyorsun. Ayıptır. Biraz saygı.