YAZA MERHABA

13/07/2019 21:19 1429

11 Haziran 2019 günü , Soli’ deki yazlığımıza geldik. İlk kez bu yıl , Ramazan Bayramında olamadık Solide .

            Adana’nın kaynar sıcağından sonra, Soli’deki serinlik çok rahatlattı bizi. İmar affı yasasından yararlanarak yıllardır süren davamızın lehimize bitmesi hepimizi sevindirdi. Çünkü artık siteye dışardan bir müdahale olmayacak.

            Buzdolabımız, bulaşık makinamız ve tvlerimizin arızalarını kısa zamanda giderdiler. Bunun için Ruşen-Volkan ve Cemil Ustalara teşekkür ederim.

            İstanbul’a giden avukat Gültekin Erşan’nın , diş hekimi Muhittin Mısırlı’nın vefatı , merhum İlhami Eraydın ‘nın eniştesi Oğuz Aydar’ın hastalanması da üzdü herkesi.

            Ev telefonumuzun güncelleşmesi ,yaşlılara belediyece verilen biniş kartımın temdidini de kolayca hallettim. İstanbul ve Ankara’da olduğu gibi bu kartlar süreli olmasa sanırım daha iyi olur.  

            Soli’de haberli ya da habersiz, çok sık elektrikler kesiliyor. Oturduğum Soli 4 teki güçlü jeneratör sayesinde hiçbir şeyimiz aksamıyor. Bunu da yapan komşum Erdoğan Abay. Elektrikler kesildiğinde, parasını bizlerin ödediği mazotla çalışan jeneratörlerin ürettiği , elektrik parasını da , elektrik şirketinin alışı çok yanlış. Bu bir haksız kazanç yolu mutlaka kapatılmalı.

            Site de gün geçtikçe kedi ve köpek sayıları artıyor. Ortalık bunların kakalarıyla dolu. Yeterli sayıda çöp kutuları olmasına karşın, sigara izmaritleri , teneke-karton kutular , paketler , kağıtlar ve naylon atıkları etrafa saçılmış halde. Bence nedeni, birlikte yaşama , uyum-uzlaşma kültürümüzün olmayışı. Kimilerine göre , bunların nedeni ,Suriyeli ve Iraklı göçmenler. Durum eskiden de böyleydi, şimdi de böyle. Sadece bir artış söz konusu.

            Çocukların oynaması , eğlenmesi en doğal hakları. Ama göçmen çocuklarının çıkardıkları gürültü aşırı derecede

Hepimize iyi yazlar dilekleriyle.