YARIM KALAN HİKÂYE

14/11/2018 21:27 2206

 

Konya’da penaltı atışları sonrası kaybolup giden umutlar. Ve o umutları daima taze tutan takımın başında ki hoca Yılmaz Vural...

Yılmaz Vural ismi Türk Futbolu açısından son derece önemli. Karizması, teknik bilgisi, iletişim gücü ve daha saymakla bitiremeyeceğimiz özellikler. Gündemden her daim düşmeyen ismi gerek Türkiye gerekse Avrupa’da önemli takımlarla anılan Yılmaz Vural gittiği camialarda mutlaka iz bırakmış bir isim. Adana Demirspor camiası da hocayı tanıyor sahipleniyor. Hocanın da camiayla taraflar dokusu uyuşuyor. Saha içi ise zaten hocanın uzmanlık alanı.

Hakan Kutlu sonrası futbolcuları ayağa kaldıracak bir isim deseniz zaten sayılabilecek hocaların arasında ilk üçte onun ismi geçer bu anlamda. Konya finalinde ki sezondan zaten kulübü tanıyan Yılmaz Vural ekibiyle beraber bu sezon yarım kalan şampiyonluk hikayesini tamamlayacaktır. Ancak kolay olacak mı derseniz kolay olmayacak derim. Çünkü Adana Demirspor’un kadro yapısı çok enteresan kırılgan bir yapıya sahip ve bu kadroya “kendinize gelin siz bu değilsiniz sizin kapasiteniz bu değil” diyecek babacan bir isim var artık. Sahada futbolcu ne kadar taktik ve mücadele ile oynuyorsa motivasyonu eklemezseniz bir işe yaramaz. İşte burada Yılmaz Hoca faktörü yine ön plana çıkacaktır. Adana Demirspor’da başarı adına her şey var ancak bu durum lezzetli bir yemeğe bir türlü dönüşmedi. Belki de Yılmaz Hoca’nın yapması gereken budur.

Başkan Murat Sancak ise yine üzerine düşenin fazlasını yaparak hiçbir fedakârlıktan kaçınmayarak takımın başına tecrübeli bir teknik adam getirdi. Ve devre arasında da yine önemli transferler olacağı söyleniyor. Camia böyle bir Başkan’a sahip olduğu için gerçekten çok şanslı. Taraftarında geçen maçlara nazaran biraz daha sahaya etki etmesi önemli olacak.

Bu arada Konya’da ki finalde başrolü üstlenen Pote ve Yılmaz Hoca’nın bugün yine Adana Demirspor’un şampiyonluğu için bir arada olduklarını görüyoruz. İlk maç Adana derbisi ve o zamana kadar hazırlanmak için hayli vakit var Yılmaz Vural’a şimdiden başarılar dileyelim ve yarım kalan şampiyonluk hikayesini tamamlamasını dört gözle bekleyelim