YANAN SADECE ORMANLAR MI? 6

20/08/2021 21:37 214

 

Yangınlarla gıda üretiminde başat rol oynayan illerimiz, yakılarak ekonomi açısından da bir darbe vurulduğu açıktır. Ülkemiz iç çatışmaya hazır hale getirme gayretleri, tüm hızıyla devam ediyor.

İkinci olay; ABD’nin Yunanistan’da kurduğu üsler….ABD bu üsleri niçin kurdu? Kimi hedef alıyor.? AB üyesi olan Bulgaristan’ı veya Romanya’yı değil herhalde…!!! Size ABD’nin Dedeağaç’taki silahlanma envanterini çıkarayım. Okuyun ve uzun uzun düşünün…!!!

Haziran ayında 110 adet BalackHawk helikopter. 25 adet Apache helikopter. 10 Adet Chinook helikopter. 1800 askeri araç. Temmuz ayında ise; ARC Endurance isimli kargo gemisiyle TexasBeaumont’tan 400 adet M1A2 Abrams Tank. M117 zırhlı araç. M2 A2 Zırhlı muharebe aracı. 20 Bin asker. Ayrıca bütün Ege Denizini tarayacak radar sistemi kurdular. Helikopterleri Dedeağaç Dimokritos Havaalanı’na yerleştirdiler. Merkez hava üssü olarak bu havalimanı kullanılacak. Yunanistan, Girit, Güney Kıbrıs’tan İsrail’e kadar açık kalmayacak şekilde kanat oluşturup kuşatıyorlar. Dedeağaç ile birlikte Kavala, Selanik, Larisa, Stefanoviç, Girit üslerine de yığanak yapılıyor. Mart ayında Girit açıklarına gelen Eisenhower uçak gemisi, 22 savaş gemisi, denizaltılar ve beş binden fazla asker, bu bölgede yerleşti. Fransa’dan 18 adet Rafele savaş uçağı alıyorlar. İlkini teslim aldılar bile.

Fransa, Yunanistan’a gemi ve savaş uçağı hibe ediyor. Amerika Defender Europe 2021 tatbikatı bahanesiyle getirdiği birçok tank, helikopter, gemi ve zırhlı araçla birlikte silah ve mühimmat hibe ediyor(!)..

Peki Yunanistan nasıl silahlanıyor? Bu envantere de bakalım:

Midilli Adası: 1 Mekanize Tümeni , havaalanı ve savaş uçakları…

Limni Adası’na: 1 Mekanize Tugayı , havaalanı ve savaş uçakları…

Rodos Adası’na: 1 Mekanize Tugayı , havaalanı ve savaş uçakları…

İstanköy Adası’na: 1 Mekanize Tugayı , havaalanı ve savaş uçakları…

Sakız Adası’na: 1 Mekanize Tugayı , havaalanı ve savaş uçakları…

Sisam Adası’na: 1 Mekanize Tugayı…

Taşoz Adası’na: 1 Alay…

Semendirek Adası’na: Bir Alay…

Lipsi Adası’na: Bir Alay…

Kelemez Adası’na: 1 Alay, havaalanı ve savaş uçakları…

Kos Adası’na: 1 Alay, hava alanı ve savaş uçakları için, lojistik ve mühimmat depoları…

Ahikerya Adası’na: 1 Alay. Eski havaalanı modernize edildi.

İleriye Adası’na: 1 Tabur…

Batnoz Adası’na: 1 Tabur…

İncirli Adası’na: 1 Alay, havaalanı, savaş uçakları ve Chinok helikopterler…

Kerpe Adası’na: 1 Alay, savaş uçakları..

Bozbaba Adası’na: 1 Tabur…

İspara Adası’na: 1 Tabur…

İstanbulya Adası’na: 1 Tabur…

Meis Adası’na: 1 Tabur…

Sömbeki Adası’na: 1 Tabur…

Küçük adalara da, karakol seviyesinde askeri birlikler konuşlandırıldı.

Sahi, Ordumuzun Yunanistan ile savaş projesi de kozmik odadan alınıp aynı gün Yunanistan’a servis edilmişti değil mi?

AKP Lozan’ı neden hep kötüler? Şu tabloyu görünce, kötülemeyip de ne yapsın demek lazım. Lozan iyi dese, Lozan Antlaşmasını ihlal eden bu silahlanmaya karşı çıkması, uluslararası antlaşmalardan doğan haklarına sahip çıkması gerekir değil mi? Zor iş…Hele onca dosyalar birilerinin elinde olunca. Kolayı ne? Kolayı Lozan’ı karalayıp, ülkemizin Batısının ateş çemberiyle çevrilmesine izin vermektir. Onu yapıyorlar. “Biz Lozan’da kazanılan haklarımızı koruyamayız. Korumaya da zaten niyetimiz yok” diyemedikleri için, Lozan hezimettir iftirasını atıyorlar. İnsanın düşmanı bile mert olmalıdır! Mert düşman öğretir. Kahpesi sırtından vurur. Biz sırtımızdan vurulduk…Gel de Atamızın ‘EY TÜRK GENÇLİĞİ’ söylevindeki, şu cümleleri hatırlama;

‘’…..İstiklâl ve Cumhuriyetine kastedecek düşmanlar, bütün dünyada emsali görülmemiş bir galibiyetin mümessili olabilirler. Cebren ve hile ile aziz vatanın bütün kaleleri zapt edilmiş, bütün tersanelerine girilmiş, bütün orduları dağıtılmış ve memleketin her köşesi bilfiil işgal edilmiş olabilir. Bütün bu şerâitten daha elîm ve daha vahim olmak üzere, memleketin dahilinde, iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler. Hattâ bu iktidar sahipleri, şahsî menfaatlerini, müstevlîlerin siyasi emelleriyle tevhid edebilirler. Millet, fakr ü zaruret içinde harap ve bîtap düşmüş olabilir.

Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerâit içinde dahi vazifen, Türk istiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur."

ABD sınırımızda neden bu kadar yüklü bir silahlanmaya gidiyor?

Hatırlayalım! ABD 24 Temmuz 2002 yılında, “BİN YILIN HESAPLAŞMASI” adıyla askeri tatbikat yapmıştı. Hedef ülke Türkiye idi… SEVR ANTLAŞMASI ile işgal edilemeyen Anadolumuz, ne yazık ki bu şekilde parçalanmaya çalışılıyor. Unutmayın ki, savaşlar sadece cephede ve silahla olmaz… Halkın arasına girerek, fitne yaparak, senaryolar uydurarak ve ülkenin ‘DEMOGRAFİK’ yapısını değiştirerek de olur. En tehlikelisi de budur.

Parçaları birleştirirsek;

Sıra 22 ülkenin bölünmesini hedefleyen BOP’nin Türkiye kısmına gelmiş olmalı. ‘TÜRK BAHARI’ Türkiye yakılarak başlatıldı. Suriye, Libya, Irak ve diğerleri bize ders olmadı.

Gelen Afganlılar, ABD’nin milis gücüdür. Türkiye’de iç çatışmada kullanılacak yeni yüzer-gezer Amerikan askerleridir. İç çatışma başlayınca, Türkiye’ye “demokrasi götürme” planı devreye girer mi? Girer. Türkler savunmaya geçerse, bu milis güçler savunmayı bastırmada kullanılır mı? Kullanılır. Sahi, AKP Genel Başkanı NATO’yu Türkiye’ye davet ettiğinde;

“Türkiye NATO toprağıdır” bile demişti değil mi?

Türk yurdunu cehenneme çevirecek Türk Baharı başladı. Türkiye’de Türkleri bitirme planı… Kendi ipimizi kendimiz kestik. Türk’e düşman kim varsa el verdik. Yol verdik. Ne ordu kendine sahip çıkabildi, ne bizler Ordumuza sahip çıktık…!!! Yakılan cehennem ateşinde, hepimizin bir parça odunu var. Susmak, itiraz etmemek, susmayanlara sahip çıkmamak…Hepsi ayrı bir suç zinciri..

Karar verelim:

Ülkemize ve Türk varlığına sahip çıkacak mıyız? Yoksa yok edilişimize gözü kapalı koşacak mıyız?

SON SÖZ: ‘’ SAHİP ÇIKILMAYAN VATANIN BATMASI HAKTIR, SEN SAHİP ÇIKARSAN, BU VATAN BATMAYACAKTIR.’