YANAN SADECE ORMANLAR MI? 5

19/08/2021 01:16 235

 

Makaleden de anlaşılacağı üzere, daha o yıllarda yeni baharların olacağının ip uçları verilmektedir.

TÜRK BAHARINA HAZIR OLUN…!!!

Ülke yanıyor. Ormanlarımız bütün canlarıyla yanıyor. Marmaris bitti. Manavgat bitti. Milas bitti. Bodrum büyük oranda tahrip oldu. İnsanlar yanmış evlerinin yanından ayrılmıyor. Hayvanlar, börtü-böcek, ağaçlar, otlar yandı. Acımız başka tehlikeleri unutturmasın. Her gün sınırımızdan 1500(sadece erkek) Afganlı giriyor. 20-40 yaş arası milis güçler. Hepsi de savaşçı. Taşı sıksalar suyunu çıkarırlar, ya da un ederler misali, genç, dinamik insanlar….Görünüşlerine bakın, 20-30 hadi bilemediniz, en fazla 35 yaşında sağlıklı gençler…

Afganistan önce Rusya’nın işgaline(27 Aralık 1979’da) uğradı. ‘’Yenilemez Kızıl Ordu’’ Hindi kuş Dağlarında, yıkıcı bir yenilgi alınca, 9 küsur yıldır, mücadele veren Rusya, pes edip, 15 Şubat 1989’da Afganistan’dan çıktı. Rusya çekilince, bu kez de sahneye ABD çıktı ve 11 Eylül 2001’de ki , 3 binden fazla insanın öldüğü, ikiz kuleler saldırısından, İslamcı El Kaide’nin lideri Usame Bin Ladini sorumlu tuttu. El Kaide lideri, Usame Bin Ladini, Afganistan’ı yöneten ve Usame Bin Ladin’i koruyan, radikal İslamcı örgüt Taliban’dan istedi.istedi, Taliban, Usame Bin Ladin’i ABD’ye vermeyi reddetti. Bunun üzerine , ABD önce hava saldırısı ile daha sonra da kara harekatı ile Taliban’a savaş açıp, Ekim 2001’de Afganistan’ı işgal etti. Taliban rejimi, iki ay içinde çöktü. Savaşçıları Pakistan’a kaçtı. Fakat, aynı zamanda saklanan Taliban, zaman içinde , başta uyuşturucu ticareti olmak üzere, Afganistan’ın zengin maden yataklarını dolaylı yollardan işleterek ve aldığı haraçlarla, güçlendi… Milyonlarca dolara sahip oldular. 2004’de ABD’nin desteklediği bir hükümet iş başına geldi ama Taliban hep saldırdı. Silah alacak bol paraları vardı. İyi silahlandılar ve yeni katılımlarla güçlendiler. 2001 ABD işgalinden bu güne kadar çarpışan Taliban, geri adım atmadı. Afganistan’ın sarp ve dağlık arazi yapısı, ABD’ askeri gücünü zor durumda bırakıyordu. Sonuçta, ABD, 2001 yılından beri savaş verdiği Afganistan’dan 20 yıl sonra yıpranmış, başarıya ulaşamamış bir şekilde çekilmeye karar verdi. Bu konuya, ayrıca geniş yer vereceğim…Ortaçağ’dan fırlayıp gelen Taliban, ülke insanına kan kusturdu. İnsanlıklarını unutturdu…Kadınların ve kızların dışarı çıkmasını, okumasını yasaklarken, uyuşturucu ticareti yaparak, milyonlarca dolar kazanan ve bunu silahlanmaya yatıran kim ? Taliban… Perşembe günü silahları çatıp erkeklerle gerdeğe giren, Cuma günü abdest alıp, Cuma namazına giden Taliban… AKP Genel Başkanının; “Türkiye’nin Tali banla ters bir yanı yok” dediği İşte bu Taliban(!) … Yıllarca Taliban ile Amerika arasında kalan ve milletleşememiş bir yığından sağlıklı insan çıkar m ı? Çıkmaz elbet. Cahil, travmalı, ABD ile çalışmış bu yığını, sürüyü sürer gibi Türkiye’ye sürüyorlar. Sorgusuz-sualsiz de içeri alınıyor. Türkiye’nin her tarafına dağıtılıyor. Aldığımız sağlam duyuma göre, ABD bunların ailelerine maaş ödüyor. Bu milis güçler de ailesini rahatça geride bırakarak ABD adına ülkemize geliyor.Nitekim, dikkat edin, hiçbir Afganlının yanında kadın yok.! Ne eş, ne kardeş, ne ana, ne kız çocuğu… Oysa Suriyeliler, aile olarak gelip geçiyordu sınırlardan.

Hatırlayın! Suriye ve Libya’ya da yüzlerce terörist böyle sokuldu. Onlar iç karışıklık çıkarıp kalkışmayı örgütledi. Bunun adı da Arap Baharı(!) oldu. AKP bu ülkelerin terörize edilmesinde rol aldı. Kaddafi’nin katilleri Türkiye’de 4 yıldızlı otellerde ağırlandı. Tedavi edildi. Şimdi aynı oyun ülkemize oynanıyor. PKK, El KAİDE, sürekli isim değiştiren Suriye’nin teröristleri içeride. Dokuz Milyon Suriyeli içinde ne kadar El Muhaberat ajanı olduğunu bilmiyoruz. İstanbul’da bütün semtlerin kağıdını Suriyeliler topluyormuş. Güvenlik ile ilgili her birim bilir ki, bütün mahallelerin kağıtları toplanırken, sokak sokak da rapor tutulur. İstihbarat sağlanır.

Ormanlarımızı yakan PKK’ya eğitimi Yunan ajanı SavvasKalenderidis verdi. Bu yangınların tek sahibi PKK değil! Bizim aldığımız duyumlara göre PKK’nın yanında iki grup daha var. PKK yaktı demiyorlar diye bir kesimi suçlayan yandaş basın, 3 grup caninin birini açıklarken ikisini saklıyor. Neden? Sorgulayın! İkisinin tepesinde ABD var. Birinin tepesinde El Muhaberat olabilir.

Jandarma uzaktan yüz taraması yaptığında bir kişinin bütün suç dosyasını veren bir sistem kurmuştu. Öğrendiğime göre, şimdi bu sistem kullanılmıyor. Sadece havaalanlarında kullanılıyor. Ne garip.! Türk Milleti adeta ateşin ortasına atılmış gibi değil mi?

Türkiye terörize edilmiştir…

Yarın devam edeceğiz.