Y.Malatyaspor’a dikkat!

11/10/2021 23:31 443

Adana Demirspor  cumartesi  Öznur Kablo Yeni Malatyaspor’u ağırlayacak.

Son iki yıl açıkçası Malatya ekibi için kabus gibi geçti.  2019-20 sezonunda küme düşmelerine rağmen pandemi nedeniyle küme düşme kaldırılınca Süper ligde devam ettiler.

Geçtiğimiz sezon ise yine zoraki kümede kaldılar.

Bu sezona baktığımızda ise iyi gitmiyorlar. 2 Galibiyet ve 6 yenilgileri var. Ligde Çaykur Rizespor’dan sonra en fazla gol yiyen ikinci takım olarak öne çıktılar.

Bu süreçte de Malatya ekibi oyunsal olarak Süper lig takımından uzak  görüntü verdi.

Gelelim bugüne…

İrfan Buz ile yolları ayıran Yeni Malatya tanıdık isim Teknik Direktör Marius Sumudica ile anlaşmaya vardılar. Özellikle Gaziantep FK takımında büyük işlere imza atmıştı Sumudica. Ancak Çaykur Rize yolculuğu hayal kırıklığı ile tamamlandı.

Malatya’nın  son olarak karşılaştığı Atakaş Hatay maçını izleme imkanı buldum. Bu maça baksanız  ifadeniz, “Adana Demirspor rahat yener…” olur. Her hattı ile adet sapır sapır döküldüler.

Lakin bence Yeni Malatyaspor için lig yeni başlıyor. Mutlaka çıkış yapacaklar. Bunu her anlamda altını çizebiliriz.  Sahada ne yaptığı belli olmayan, sistemi dahi belli olmayan Yeni Malatyaspor cumartesi  Adana Demirspor’a karşı bakın nasıl mücadele ederken göreceksiniz.

Koşacaklar, mücadele edecekler, kendilerini göstermek için agresif  oyunu tercih edecekler.

Bu işler böyledir.

Sumidica mutlaka takıma hava verecek, mental olarak seviyeyi yukarıya çekecektir. Bunu biliyoruz. Beni asıl ilgilendiren Adana Demirspor bıraktığı yerden devam etmesidir. Biliyorsunuz 4 maçta (skoru bir kenara bırakalım) tekmeye kafa uzatıp sonuca gitmek için 90 dakika ısrarcı mücadeleyi keyifle izledik. Bu mücadele ısrarı devam ederse Malatyapor maçı çok keyifli olur.

Adana Demirsporlu oyunculara çok güveniyorum. Aile ortamını çok iyi yakaladılar. Hepsi birbirini seviyor ve saygı duyuyor; yardımlaşmayı çok seviyorlar.   Tabi bunun yanı sıra Balotelli gibi kilit ismin takıma gücünü ve futbol becerisini yansıtması da itici unsur oldu. Şimdilerde de Belhanda gibi ikinci kilit ismin takıma katılması da önemli oldu.

Antalya maçı hocaların karşılaşmasıydı.  Malatya maçı ise futbolcuların karşılaşması olacak.

Cumartesi, mücadelenin 3 puanı getireceği  90 dakikayı izleyeceğiz. Milli maç arası sonrasında devam eden maçlar önemlidir. Biliyorum ki bizimkilerde 3 puanın önemini biliyor.  Bize de güvenmek ve inanmak kalıyor.