Verilecek moral sorunların anahtarı olur

21/06/2021 22:42 752

Her geçen transfer dönemi bir öncekini aratıyor.

Öyle aman aman transfer yapan kulüp yok. Kulüplerin ekonomisi ne yazık ki yönetim kurullarını tedbir almaya zorluyor. Hatta ve hatta daha ne kadar gideri azaltabiliriz, daha ne kadar gelir sağlanır bunun çabası içerisindeler.

Genel olarak kulüpler kadrolarını muhafaza etmeye çalışıyor. Yıllardır bu ligde mücadele veren kulüpler  kendilerini avantajlı görseler de Adana Demirspor ve Adana Demirspor gibi kulüpler ligin dengesini bozabilir. Ve geçtiğimiz sezon her anlamda Hatayspor’un sergilediği performans gibi.

Adana Demirspor’u mercek altına aldığımız da çok temkinli adımlar attığını görüyoruz.  Bunda da haklılar. Zira, Süper lig tam anlamıyla gladyatörlerin güç savaşına girdiği arena gibi. 13 Ağustos tarihinden itibaren lige Adana Demirspor her açıdan güçlü girmek zorunda.  Öyle olacağına da inanıyorum.

Buradaki ana sıkıntı, tamamen duygusal… Euro’nun yükselmesi, yayıncı kuruluştaki sessizlik ve federasyon yönetiminin açıkladığı yabancı sayısı sınırlaması…

Başkan Murat Sancak’ın dile getirdiği kulüpler transfer politikasında değişikliğe gitmek zorunda kaldı. Adana Demirspor’un yeni politikasında 2 yerli 6-7 yabancı oyuncu var.  Yine Başkan Sancak’ın vurguladığı gibi  gerçekten bu şartlarda transfer yapmak çor zor.

Doğal olarak kulüpler ve camiaları işin bu cephesinde sabırlı olmak zorundalar. Asıl önemli nokta taraftarların yapılan bir transfere takılı kalmamaları. Şuna inanıyorum; Başkan Murat Sancak ve ekibi, Samet hoca ile ekibinin yüksek moralli olması şart. Buradaki moral orta ve uzun vadede başarı olarak yansıyacaktır. Bunu da sağlayacak olan camiadır.

Kaleci Ferhat’ın transferinden sonra yapılan moral düşürücü yorumlar uygun olmadı. Ferhat’ın gelmesiyle transfer bitmiyor ki! Burada Başkan Murat Sancak ekibi ve Samet hoca ile ekibine güvenmek en doğru yön olacaktır. Kesinlikle doğru istikameti gösterecektir.

Her şeyin başı sabır. Yeni sezon yapılanmasında gerekli hamleler yapılıyor. Bunu görebiliyoruz. Bu mücadele sarmalında Başkan Murat Sancak’ın sanırım tek isteği olabilir o da camianın vereceği destek, göstereceği sabır ve yansıtacağı moraldir…