Vatandaşın yanındalardı

06/01/2020 20:41 1981

Yüreğir Belediye Başkanı F.Mehmet Kocaispir ve Sarıçam Belediye Başkanı Bilal Uludağ, kritik bölgede olmalarına rağmen, sel felaketinde vatandaşlarının yanından ayrılmadılar. Sabahlara kadar bölge bölge dolaşıp, mahalle mahalle gezip vatandaşın dertlerine derman olmaya çalıştılar. Afetin ardından da, sahadan ayrılmadılar. Vatandaşlara her türlü lojistik desteği de sağladılar, sıcak çorbasından battaniyesine varana kadar. Vatandaş afette yaraları saran başkanlarından memnun kaldı.  E biz de başkanları, vatandaşı memnun ettikleri için kutluyoruz.

Yılın ilk kitap fuarı Adana’da başladı

Her şeyde birinci olduğu gibi edebiyatta da Adana birinci. Türkiye Yayıncılar Birliği’nin, TÜYAP Adana Fuarcılık A.Ş. işbirliğiyle düzenlediği Çukurova 13. Kitap Fuarı 2020 yılının ilk kitap fuarı cumartesi günü açıldı. Adana’ya kimler geldi ve kimler gelecek saymakla bitmez. Türkiye Yayıncılar Birliği Başkanı Kenan Kocatürk ile uzun uzun sohbet ettik. Adana okuyor ve bu konuda bir çok ilden öndeyiz. Gelenler arasında Yılmaz Vural da vardı. Ünlü teknik direktör ‘İnadım İnat’ adlı kitabını okurları için imzaladı. Bir de kısa bir röportaj yaptık kendisiyle. Adana’ya gelmekten memnun olduğunu, kitaba okurların büyük ilgi gösterdiğini, Başkan Murat Sancak’la iyi dost olduklarını ve Adana Demirspor’a başarılar dilediğini aktardı. Önümüzdeki hafta boyunca kitap fuarı, kitapseverleri ağırlayacak. Gitmeyen pişman olur demedi demeyin.  

Alkışlar Trafik Denetleme Şube Müdürlüğüne

Yıllar geçmesine rağmen halen Ulaşım Master Planı olmayan Adana'da trafik keşmekeşliği devam ediyor... Gerek bu köşeden, gerekse yazarlarımız, özellikle kent içi trafiğinin yoğun yaşandığı Dörtyol ağzında sabah, akşam trafik ekiplerinin bulunması gerektiğini, insanların karşıdan karşıya geçmek için adeta akrobasi hareketi yaparak geçtiğini dile getirmiştik. Geçtiğimiz günlerde sabah ve akşam Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri, Dörtyol ağzında özellikle özel halk otobüslerinin ve dolmuşların ışıklarda yolcu alıp-vermelerini önüne geçtiler. Olması gerekende buydu... Bu uygulamanın devam etmesi en büyük dileğimiz... Ne diyelim alkışlar Trafik Şube Müdürlüğü ekiplerine...

Günün sözü

 

 "Bende bu vekayiin ilk hissi teşebbüsü bu memlekette bu güzel Adana'da vücut bulmuştur"


Adana 15 Mart 1923

Gazi Mustafa Kemal

Günün kitabı

 

İNADIM İNAT

YAZAR:    Yılmaz Vural

Günün ismi

Cepheden cepheye Kurutuluş'a koşanlara saygı ve özlemle...

 

Çimdik

"Zeki adamlar söyleyecek bir şeyleri olduğu için konuşurlar. Aptallar, konuşmaları gerektiği için" demiş Platon. Memlekette aptal bolluğu yaşanıyor, herkes boş boş konuşuyor.

Haşarı soruyor

 -Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar’ın, Kurtuluş Savaşı'nda Adana'nın en az Şanlıurfa, Gaziantep, Kahramanmaraş kadar kahramanlık gösterdiğini belirterek, "kahraman" unvanı talebinde bulunduğunu biliyor musunuz?

-Dün sabah gerçekleştirilen 10. Uluslararası Adana Kurtuluş Yarı Maratonu ve Halk Koşusu'na binlerce Adanalının katıldığını biliyor musunuz?

-Seyhan Belediye Bașkanı Akif Kemal Akay’ın talimatıyla Seyhan Belediyespor Kulübü'nün bütçesiyle TEMSA'dan 2 otobüs satın alınacağını ve otobüslerin ilçedeki Amatör Spor Kulüplerin deplasman ulaşımlarında kullanılacağını biliyor musunuz?

-Meteorolojinin bu sabah saatlerinden itibaren görülecek olan kuvvetli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların, çarşamba günü sabah saatlerine kadar Mersin ile Adana’nın batısında şiddetli ve yer yer aşırı (100-200 kg/m2) olması beklendiğinden dikkatli ve tedbirli olunmalı uyarısı yaptığını biliyor musunuz?

-Adana’da trafik sorununun her geçen gün daha da fazla çileye dönüştüğünü biliyor musunuz?

- Yüregir’de yapılan seçimde, Yüreğir CHP İlçe Başkanlığına Bülent Öğrü’nün seçilmesinin, teşkilatta sevinçle karşılandığını biliyor musunuz?