Vatandaşı Rahat Bırakın

11/12/2017 22:53 5105

Adana Valisi Sayın Mahmut Demirtaş’ın Memleket Sevdasını görev aşkını bilmeyen yoktur. Yeni göreve başladığı Adana’da 15 Temmuz hain darbe kalkışmasının yaşandığı o  gecede ortaya koyduğu tavrı ile bu kentte  hainlerin emellerine engel olmuş, alçak Fetö/PYD terör örgütünün  planlarının başarısız olmasında en büyük emeği geçen biri olmuştu.

Sonrasında Adana Valiliği’ne düzenlenen 2 Valilik çalışanının şehit olduğu hain saldırıdan beş dakika gecikme ile sağ kurtulmuştu.

Göreve geldiği günden bu yana Adanalıların derdi ile dertlenen sürekli vatandaşla iletişim halinde olan ve gönüllerde ‘Halkın Valisi’ unvanını hak etmiş bir isim oldu  Sayın Vali Mahmut Demirtaş. 

Bu hafta sonu gazetemizin Kahvaltılı Toplantısının konuğu Sayın Adana Valisi Mahmut Demirtaş oldu. 5 Ocak Ekibi sordu Sayın Demirtaş cevaplandırdı.

Gayet sıcak ve samimi ortamda geçen toplantıda Sayın Vali, Adana ile ilgili düşüncelerini paylaştı.

Bugün diğer yazarlarımızın köşelerinde ve 5 Ocak Gazetesi’nde bu toplantının ayrıntılarını okuyabilirsiniz.

Toplantıda Sayın Vali Mahmut Demirtaş bir çok konuda fikir alış verişinde bulundu. Sayın Vali’nin açıklamalarından dikkatimi çeken konulardan bir tanesi de özellikle parklarda son zamanlarda mantar gibi türeyen büfeler oldu.

Sayın Valim dedi ki ‘Buralar vatandaşın dinlenmesi için oluşturulan yaşam alanları. Bakıyorsunuz adama kimden izin almış nasıl olmuş bir şekilde oraya büfe açmış, yanına masa sandalye koymuş. Vatandaş geliyor parka oturmak istiyor büfeci geliyor ne içersiniz diyor vatandaş bir şey içmediğinde buraya oturamazsınız diyor. Böyle bir şey olabilir mi, ya vatandaşın o an cebinde parası yoksa ya da canı istemiyorsa veyahut sağlık sorunları varsa böyle bir tutum ne kadar doğru? diye sordu.

Gerçekten de bugün Adana’nın bir çok yerinde parklara konulmuş Sayın Valim’inde söylediği gibi kimden izin almış nasıl almış bilmiyoruz ama bir şekilde hemen hemen her parkta bu tür büfeler mevcut.

Tabi bu tür büfeleri açmak öyle herkesin harcı değil. Her önüne gelen bu tarz büfe açamaz. Mutlaka o büfelerin açılması o yerlerde yetkili olan belediyelerin izin ve oluru ile açılmıştır.

 Şimdi bu büfelerin kimlere ve nasıl verildiğini tartışacak değilim yalnız Sayın Vali Mahmut Demirtaş’ın da dediği gibi bir vatandaş olarak ben de son zamanlarda mantar gibi türeyen bu tarz büfelerin halkın sosyal yaşam alanlarında vatandaşı rahatsız etmeden halkı kendi yaşam alanları içerisinde rahat bırakmalarını isteyenlerdenim.