Vahap Seçer

22/08/2022 20:21 596

 

Seçimler yaklaşıyor.

Adana, Ankara, İstanbul, İzmir'den sonra Mersin'den de CHP'li bir belediye başkanı yıldızlaşıyor.

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, yaptığı hizmetlerle, sırf kendi partisinin değil, tüm partililerin gönlünde taht kuruyor.

"Parti rozetimi, başkan seçildiğim gün çıkardım, tüm Mersin'e hizmet etmek görevim" diyen Seçer'in çalışmaları takdir topluyor.

NELER YAPTI?

60 yaşına merdiven dayayan Seçer; bilinen bir iş insanı ve eski milletvekili.

Henüz 24 yaşında iken "Seçer Tarım ve Yağ Sanayi A.Ş"yi kurmuş olan Seçer, genç yaşlarında ilgi duyduğu siyasette DSP ve CHP’nin İl ve İlçe örgütlerinde ilçe başkanlığı ve Yönetim Kurulu üyeliği de dahil, her kademede görev almıştır. CHP’de Kurultay Delegeliği, Parti Meclisi Üyeliği de yapan Vahap Seçer; 2007 yılında gerçekleştirilen Genel Seçim için Mersin’de yapılan Ön Seçim Yoklaması’nda 1. Sıradan çıkarak milletvekili adayı oldu ve 23. Dönem’de CHP Mersin Milletvekili olarak görev aldı.

Kadın Hakları konusunda hep hassas davrandı.

Canice katledilen Emine BULUT ve aynı kaderi paylaşan kadınlar için adalet çağrısı yaptı ve seçim döneminde sözünü verdiği "Kadın Dairesi Başkanlığı"nı kurarak farkındalık oluşturdu.

Adana ve Mersin'in arasında sıkışan Tarsus'un "il olması"1 için kanun teklifi verdi.

Çağdaş ve yurtsever gençlerin yetişmesine yardımcı olmak amacıyla faaliyet gösteren "Tarsus Güçbirliği Vakfı"nı kurdu.

Vakıfta halen Mütevelli Heyeti Başkanlığı'nı da halen sürdürmekte.

Mersin'de Türkiye'nin  Hawking'i olarak anılan SMA Tip-2 ve skolyoz hastası olan yüzde 96 bedensel engelli 20 yaşındaki Neptün Yılmaz'ın  İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü Fen Fakültesi Fizik Bölümü'ne kaydını yaptırdı.

Son günlerde Bilbordlara asılan ilanlardan öğrendik ki;

Çevre İlçelerden il merkezlerine tedaviye gelen hasta ve refakatçilerini Büyükşehir Belediyesi olarak misafir ediyorlar.

Konaklama, servis, kahvaltı ve akşam yemeği dışında psikolojik destek de veriliyor Mersin Büyükşehir Belediyesince.

Bu hizmetlerden yararlanmak için "Alo 185" e bir telefon etmek yetiyor.

Bu arada tuhaf şeyler de olmadı değil.

Köpeklerin kendisine saldırması nedeni ile düşüp yaralanan bir polis memurunun şikayetçi olması üzerine, Mersin Valiliği tarafından soruşturma açıldı.

Seçer engellilere umut oldu.

Kültür merkezleri açtı.

Vahap Seçer; genç yaşta ilgi duyduğu siyasette Demokratik Sol Parti ve CHP'nin ilk ve ilçe örgütlerinde İlçe Başkanlığı ve Yönetim Kurulu üyeliği de dahil her kademede görev yapmış.

İşte size bir portre.

2023 seçimlerinin favorilerinden biri.