Uyarıları lütfen dikkate alın!

23/03/2020 13:06 1286

Dünyanın önde gelen ülkelerin başkentlerinin, hatta tüm şehirlerinin sokakları koronavirüs salgını nedeniyle bomboşken, ülkemizde maalesef uyarılar dikkate alınmıyor.

Cumhurbaşkanımız “Bu zorlu süreci inşallah hep birlikte atlatacağız. Yeter ki kurallara, yönlendirmelere uyalım ve mutlaka evlerimizde kalmaya devam edelim” diyor.

Cumhurbaşkanımızı dinleyin kurallara uyun lütfen.

Sağlık Bakanımız en başından beri süreci çok iyi yönetti. Her gün uyarıyor. Son olarak yaptığı açıklamada “Son 24 saatte 2.953 ŞÜPHELİYE TEST yapıldı. 277’si POZİTİF ÇIKTI. Hasta sayımız 947’ye ulaştı. Yaşlı hastalarımızdan 12’sini KAYBETTİK. Bugüne dek toplam 21 can kaybımız var. Yaşlılarımızı uyaralım. Sokağa çıkma sınırlandırmasına uysunlar. Ölüm riski, yaş yükseldikçe çok artıyor” dedi. Bakanımızı dinleyin kurallara uyun.

İhtiyacımız olan bilimin ve aklın çizdiği yolda biraz sağduyulu davranmak. Kendiniz ve sevdiklerinizin sağlığı için yapılan uyarıları lütfen dikkate alın.

 

İstifanın ardından…

Seyhan Belediyesi'nde 7 Başkan Yardımcısı bulunuyor, bir çoğunun görev alanı belli, görev alın olmayan Başkan Yardımcısı dahi var... Geçtiğimiz hafta Belediyede şok bir istifa yaşandı, Başkan Yardımcısı Av. Rukiye Çinkılıç, ani bir karar ile görevinden istifa etti. İstifası Başkan Akif Kemal Akay, tarafından jet hızıyla kabul edildi.

Peki Av. Rukiye Çinkılıç, neden istifa etti?

Belediye koridorlarında dolaşan dedikoduya göre, Çinkılıç'ın Başkan Yardımcısı olarak görevlendirilmesi, parti tabanında rahatsızlık yarattı, hatta eleştiriler Başkan Akay'a dahi iletildi. Diğer bir dedikodu ise, daha da ilginç Av. Rukiye Çınkılıç, erkek kardeşini Zabıta Müdürü olması için girişimlerde bulunmuş, bu talebi ret edilince istifa kararı almış... ben demiyorum bunlar belediye koridorlarında konuşulanlar.

 

 

Sarıçam Belediyesi, virüse karşı tedbirleri artırdı

Sarıçam Belediyesi, son aylarda gündemde olan korona virüsüne karşı tedbir amaçlı harekete geçerek, vatandaşların hijyenine önem vermesi için içerisinde bilgilendirme broşürü ve kolonya olan paketleri Sarıçam’daki tüm evlere ve esnafa dağıtmaya başladı.bunun dışında belediye Sarıçam’daki tüm camiiler,,okulları, anaokullarını,sağlık ocaklarını, eczaneleri, resmi daireleri, otobüs duraklarını, bankalar ve bankamatikler ile işyerleri gibi ortak kullanım alanlarını da dezenfekte ediyor. Tüm kurumlara olduğu gibi Sarıçam Belediyesi’ne de kolaylıklar diliyoruz.

 

TEMİZ SU ÖNEMLİ!

22 Mart Dünya Su Günü. Koronavirüs’ün tartışıldığı bu günlerde temiz suya ihtiyacın, ne kadar önemli olduğu bir kez daha ortaya çıkıyor. Koronavirüs korkusu yayıldıkça, ellerimizi nasıl yıkayacağımız ve diğer önlemler konusuna dair haklı ve yerinde önlemler ve bu önlemleri anlatanlar çoğaldı. Bu öneriler ve önlemler elbette ki önemli ve gerekli. Ancak en temel gereksinimimiz temiz su.  Dünya su gününde bunu vurgulamak istedim. Temiz suya, her zamankinden daha çok ihtiyacımız var. Unutmayın su hayattır boşa harcamayın.

 

Günün sözü

“Koronavirüse delikanlılık yapmayalım, kurallara uyalım”  Zeydan Karalar 

Günün kitabı

AĞACIN KURDU

 

Derleyen:  Mustafa ÖNSEL

 

Günün ismi

 

Özveriyle çalışan sağlık personelleri

 

Çimdik
 

Yasağa rağmen evden gizli gizli kaçan amcaları teyzeleri bir çimdikleyeyim dedim. Yahu canınıza kastınız var anladık bari başkalarının canına kastetmeyin.

Haşarı soruyor

-CHP Adana Milletvekili Dr. Müzeyyen Şevkin’in, toplumun tüm kesimlerinin koronavirüs nedeniyle alınan ekonomik tedbirlerden fayda görmediğine dikkat çekerek, TBMM’de “Ekonomik paket sosyal ve ekonomik fayda sağlamıyor” dediğini biliyor musunuz?

 

-Groseri Market'in Coronavirus öncesinde 3,45 liraya sattıkları bir marka makarnayı bugün 2,95 Liradan sattığını biliyor musunuz? Tebrik ediyorum ne de olsa Groseri de bir Adanalı.

 

-Güzel insanların lokantaların kapanması nedeniyle aç kalan sokak hayvanlarını beslemeye devam ettiğini biliyor musunuz?

 

-İYİ Parti il başkanlığının koronavirüs nedeniyle tedbir alıp binayı kapattığını ve il kongresinin sessiz sedasız ertelendiğini biliyor musunuz?

 

-Seyhan Belediye Başkan Yardımcısı Rukiye Çinkılıç’ın istifasının ardında yatan nedenleri biliyor musunuz?