UNUTMADIK, UNUTMAYACAĞIZ..

11/11/2022 02:34 501

 

-"10 Kasım günü,Türk milleti yastadır. Çünkü, yeni Türkiye'nin yaratıcısı olan eşsiz şefini kaybetmiştir."

-"Atatürk yalnız kahraman milletinin büyük bir şefi olmakla kalmamıştır. O, aynı zamanda insanlığın da en büyük evladı olmuştur..."

-"Ulusumuzun güvenine layık olacak bir şekilde, millet adına çalışmalarımıza bütün gücümüzle devam edeceğimize manevi huzurunda söz veriyoruz."

-"O genç ve dahi Türk şefinin, o esnada Çanakkale'de bulunması, müttefikler bakımından talihin en acı darbelerinden biridir."

-"Dünya, bu savaş ve barış kahramanı büyük adamın ölümü ile yoksul düşmüştür…"

Seni anlıyoruz büyük Atatürk, seni seviyoruz tüm kalbimizle, seni özlüyoruz büyük Atatürk, seni anıyoruz 10 Kasım gelince…"

-"Milletine bu kadar az zamanda bu ölçüde hizmet edebilen tek devlet adamı Atatürk'tür..."

"Avrupa, savaştan sonra belirmiş az sayıdaki yapıcı devlet adamlarından birini kaybetti..."

-"Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu ve yeniliklerin sahibi olan Atatürk, fikirleri ile her zaman yaşayacak ve yaşatılacaktır…"

-"Türk milletinin eşsiz evladı, Atatürk! Sen ebedi istirahatgâhında rahat uyu. "En büyük eserim." dediğin Türkiye Cumhuriyeti, bizlere emanettir. Türk Milleti…"

-10 Kasım sabahı 09.05 bütün sirenler çaldı, bütün gözyaşları aktı, bütün herkes hazırda, sen hiç unutulmazsın, çünkü sen Atatürk'sün…"

-Türk milletinin büyük kahramanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, vefatının 84. yıl dönümünde saygı ve rahmetle anıyorum."

-"Bir milleti, uçurumun kenarından sarsılmaz azmiyle kurtaran, kuvvetlendiren, yükselten yöneticiler arasında Atatürk, en birincisidir…."

-"Yalnızca yurtta değil, dünyada da barış diyen Büyük Önder Atatürk, tüm dünyanın takdir ettiği büyük bir devlet adamıdır…"

"Atatürk'ün büyük eseri, demokratik, laik ve sosyal bir hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyetidir, sonsuza kadar bağımsız ve özgür yaşayacaktır..."

-"Bu yüce millet bir 10 Kasım'da daha Anıtkabir'e akın akın gidiyor... 78 yıldır unutulmadın unutulmayacaksın rahat uyu paşam emanetlerin bizimle güvendedir..."

-"Sen yalnızca Türk milletinin değil dünya üzerindeki ezilmiş milletlerinde önderi oldun. Çünkü onlar, seni örnek alarak bağımsızlıklarını kazandılar."

-10 kasım yüreğimizden bir parçanın kopuşudur, bizim yalnızlığımızdır... Hüzün olsa da umutsuz değiliz atamızın izindeyiz…

-Atatürk gibi insanlar, bir nesil için doğmadıkları gibi, belli bir devre için de doğmazlar. Onlar önderlikleriyle yüzyıllarca milletlerin tarihinde hüküm sürecek insanlardır…

-Bize emanet ettiğin bu vatan ebediyen var olacaktır. Vatana ihanet etmek isteyenlerin yanına hiçbir şey kar kalmayacaktır. Sen Rahat uyu paşam...

-O, yüce bir dağa benzer… Eteğinde yaşayanlar, bu yüceliği fark edemezler.. Bu dağın azametini kavrayabilmek için, O'na çok uzaklardan bakmak gerekir…

-Büyük adamlar, kuşaklarının başındadır. Türk Milleti'nin başındaki büyük ve dahi Atatürk, politika ve savaş alanlarında yılmayan büyük ve yurtsever bir insandı…

Atatürk için, ne söylense, ne yazılıp çizilse azdır. Dünyanın süper güçlerinin devlet adamları, birleşik krallık başkanı Winston Churchill-ABD başkanı  Franklin  D. Rroosevelt, Çin Devlet Başkanı Mao Zedung, Küba Devlet  Başkanı Fidel Castro, ABD ‘li Maqreşal  Douglas Mac Arthur, SSCB  Hükümet Başkanı Josef Stalin,

 Japonya, Almanya, İtalya, İran  gibi, daha yüzlerce devlet ve hükümet Başkanı,

Atatürk’e hayranlığını ifade etmişlerdir. Onun nasıl deha olduğunu her fırsatta belirtmişler, ve ülkelerine Atatürk’ün büst ya da heykelini dikmişlerdir. Yazdığı geometri kitabı, ders kitabı olarak okutulmuştur. Atatürk, Düveli Muazzamayı yenmekle kalmamış, aynı zamanda, ezlen, sömürülen, mazlum Milletlere de örnek olmuştur.

Atatürk kadar, Milletine kendini adayan, Milleti için her türlü özveriyi, fedakarlığı yapan, bir başka lider yoktur…Onun için Atatürk, komple bir insandır…Onun için Atatürk eşsiz bir komutan, büyük bir devlet adamıdır….

SON SÖZ: ‘’ TOPRAK ÇÜRÜR, AĞAÇ ÖLÜR AMA ATATÜRK SONSUZA KADAR YAŞAR.’’