UMUTLARININ ELÇİSİYİZ CAFER RAFİ

30/06/2022 22:32 444

Bugün, İlahi Düzen’in bizi bir araya getirdiği Cafer Amca’nın hikayesini paylaşmak istedim, hayata dair, hayatın içinden…

1934 yılında başlayan dolu dolu entellektüel bir yaşam. Ankara Üniversiteli bir Yüksek Mühendis. Bir kaç yıl önce Diş Hekimi oğlunu kaybetmiş, 10 ay önce de kıymetlisi, sevmekten hiç bıkmadığı, ilk ve tek aşkı hayat arkadaşı, can yoldaşı eşini. O’na olan aşkının büyüklüğünü  ‘Her sabah uyanınca, tam yarım saat eşimin uyuyan yüzünü seyretmeden  asla işe gitmezdim’ sözleri ile ifade ediyor. ‘Ve böyle aşklar var mı artık’ diye soruyor bana.   Vardır bir yerler de diyorum içimden. Hayat varsa aşkta vardır. Ama anlamı sendeki gibi 62 yıl mı? Bilmiyorum.

En sevdiklerinin  üzüntüsü ile on ay içinde tekerlekli sandalyeye bağlanmak zorunda kalan Cafer Amca, yüksek farkındalığı ve manevi zenginliği ile, sevdiklerini kalbinde yaşatarak toparlanmaya ve yeniden hayata başlamaya karar veriyor. Ve O’nun kalbinde yeniden yeşerttiği  hayatının kıyısında olmak ise biz yeni dostlarına derin mutluluk ve  inanç oluyor.

Türkiye’de hiç bir kan bağı akrabası olmayan  İran Azeri’si Cafer Amca, çoktan kendi ülkesi saydığı Türkiye’mize ve dostlarına can bağı ile kopmaz bir düğümle bağlı.

Yaşamdan aldığı her nefesin şükrü, dostlarına duyduğu muhabbetin huzuru ile dolu gönlü. 

VE DE ÜLKEMİZİN GELECEĞİNDE UMUDU.

UMUDU MERAL AKŞENER’DE… UMUDU BİZLERDE…

UMUTLARININ ELÇİSİYİZ CAFER RAFİ.

‘MERAL AKŞENER’İ BAŞBAKAN GÖRMEDEN ÖLMEM’ diyor.

SEN DAHA ÇOK UZUN YAŞA SAĞLIK VE HUZURLA CAFER AMCA.

AMA BEKLEDİĞİN GÜNLERE AZ KALDI.