UMUTLAR YEŞERDİ

17/09/2019 21:55 4975

Uğur Tütüneker’in takımın başına getirilmesinin ardından Adana Demirspor’un derbide nasıl bir görüntü vereceğini açıkçası merak ediyordum. Çünkü Uğur hoca takımın başına geleli fazla olmamış ve oyuncularla gün sayısı olarak ta derbi için yeterli çalışma zamanına sahip değildi. Adana Demirspor bundan önceki maçlarda çok tat veren bir oyun ortaya koymamıştı ve çok fazla sakat oyuncusu vardı. Üstelik bu oyuncular mevkisinin iyi oyuncuları idi. Tüm bu handikaplara karşın ise karşısında sezona iyi başlayan bir rakip vardı.

Sonuç olarak karşılaşma başladığında Uğur Hoca nın sahaya sürdüğü 11 in ilk 20 dakika civarında beklentilerin aksine etkili olduğunu gördük. Özellikle Volkan Şen bulunduğu kanadı çok iyi kulandı. Ön alanda baskı ve pres yine takımın artıları olarak göze çarptı. Gol yolarında biraz daha becerikli olunsa skor bile üretilebilirdi. Ancak Adana Demirspor bu ilk 20 dakikada ki etkili oyunu genele yansıtamadı ikinci yarıda kısım kısım bunu başarabilse de yine gol bulamama sıkıntısı yada topu üçüncü bölgede ileri uçla buluşturamama durumu skor üretmesini engelledi. Sonuç olarak maçta golsüz sonuçlandı.

Uğur Hoca nın belli kriterler dışında skordan ve oyundan memnun olduğunu düşünebiliriz. Zira ilk maç ve derbi maçı olarak ta düşünürsek zorluk derecesi açısından diğer maçlara nazaran daha fazla yükseklik Uğur hoca cephesinde bir puanın hiçte fena olamayacağına işarettir. Aslanda Uğur hocanın esas işi bundan sonra başlıyor haftaya oynanacak içerdeki Bursa maçı bana göre çıkışın başlangıcı olabilir. Gol bölgesinde en güvenilen isim olan Stokes in de Bursa maçına kadar daha da hazır hale geleceğini düşünürsek ve sakat olan önemli isimlerden en azından bir yada iki isimin takıma katılması halinde Adana Demirspor için çıta daha da yükselecektir.

Adana Demirspor gol yememe konusunda belki de şuana kadar Avrupa liglerindeki takımların başında geliyor. Ancak gol bulamadıktan sonra bu istatistiğinde bir anlamı kalmıyor. Evet savunmayı iyi yapıyor Mavi Lacivertliler ancak gol bulamayınca bu emekte boşa gidiyor. Bana göre Adana Derbisinin ardından Uğur Hoca nın eli daha da güçlendi. En azından her anlamda rahatladı. Şimdi kendi mantalitesini takıma uygulatmak adına önünde zaman var. Zaten bunun sinyallerini bu maçta gördük hatalı birkaç oyuncu değişikliği dışında takım bana göre gayet başarılı bir oyun ortaya koydu.

Benim için bir nebzede olsa oyunsal ve gelecek adına umutlar yeşerdi. Bu umutları daha da yeşertmek adına Bursa maçından puanlar almak şart.