UMUDUMUZ ZEYDAN KARALAR

16/03/2021 21:55 5296

Gezegenimizi vuran bu yüzyılın salgını her kesimi her meslek grubunu kısacası yaşamlarımızı derinden vurdu. İnsanlar yaşadıkları ülkelerde kentlerde kasabalarda köylerde o lokasyonları yöneten yetkililere maddi manevi sıkıntılarını anlatıp onların söyleyeceklerinden yapacaklarından bir umut aradı.

 Şehrimizde de durum gezegenin dört bir yanında yaşanan sıkıntılardan daha farklı değil. Yaşanan sıkıntılar bütün meslekleri etkiledi şüphesiz. Bunların başında da sosyal meslekler geliyor ve insanların toplu olarak paylaştıkları alanlar. Haftada en az üç dört gün perde açan tiyatrolar ağır travmalar yaşıyor yaşamaya devam ediyorlar. Bir yılı aşkın süredir tiyatroların yapımcıları yani sahipleri zor günler geçiriyor bahsettiğim tiyatrolar. Elbette ödenekli kurum tiyatroları ve çalışanları en azından ekonomik sorunları çok da hissetmediler.

Adana tiyatro derneğinin büyük şehir belediye başkanı Zeydan Karalar’ı  ziyaret ederek Adana özel tiyatrolarının ve çalışanlarının yaşadıkları zorlukları bir rapor halinde sunduğu ve Adana’nın umudu Sayın Karalar’ın özel tiyatrolarımızı destekleyici bir proje hazırlanması için talimat verdiği bilgileri tiyatro camiasının yüzüne tebessüm oldu. Tükenmek üzere olan umutları oldu.

 Ben de buradan büyükşehir belediye başkanı sayın Zeydan Karalar’a şunu söylemek isterim ki kentin umudu oldunuz çok konuda.

Bu durum sizi zaman zaman yoruyor da olabilir , Ancak böyle bir misyon size yüklendi  Sayın Başkan…

      Tiyatro sanatının yaşaması tiyatro çalışanlarının nefeslenmesi için verdiğiniz vereceğiniz kıymetli katkılar için Adana tiyatro camiası adına teşekkür ediyoruz umudumuz oldunuz, umutlarımız olmaya da devam edeceksiniz inanıyoruz.

  Tiyatro sahiplerinin, tiyatro emekçilerinin durumlarını buradan anlatarak durumu ajite etmek, tiyatronun, tiyatrocunun duruşuna yakışmayacağını elbette biliyorum, durum iç açıcı değil ancak bu kadarını söyleyebilirim.

  Mansur Yavaş Ankara’da 25 özel tiyatroyla anlaşarak ABB TV.aracılığıyla Ankara tiyatrosunu Ankara seyircisiyle buluşturdu.

Burası da Adana. Bizim de yedi tiyatroya umut olacak, nefes verecek Zeydan Karalarımız var

Şükürler olsun ki…