UMUDA YOLCULUK BAŞLIYOR

20/01/2020 22:40 3526

Adana Demirspor için süper lige çıkmak adına ligin ikinci yarısı başlıyor. Bu yolda ilk yarı için istediğini çok fazla elde edemese de ilk yarının sonunda yine de puan olarak hiç fena bir yerde bitirmedi ligi mavi lacivertliler. Ve önlemleri de erken aldılar takıma önemli transferler yapıldı transfer edilen oyuncuların büyük bir kısmı zaten hazır.  Bazı oyuncularla da yollar ayrıldı yine bu süreçte yolların ayrılacağı isimlerde var. Uğur Hoca’nın eli son derece güçlendi. Takıma kazandırılan oyuncularda tecrübe konusunda bir hayli iyiler. Balıkesir maçından başlamak üzere alınacak seri galibiyetlerle zirveye doğru tırmanmak hiçte zor değil. Rakiplerinde ilk haftadan puan kayıplarıyla başlamış olmaları da ayrı bir avantaj olarak gözükebilir. Ancak önemli olan Adana Demirspor takımının ne yapacağıdır.

Murat Sancak Başkan bana göre çok doğru hamleler yaptı takıma çok önemli, oyuncular kazandırdı. Zaten kaliteli olan oyuncu gurubunun kalitesi daha da arttı. Şimdi önemli olan bu kaliteyi sahaya yansıtabilmek sahada takım olabilmek. Bunu başardığınız zaman zaten şampiyonlukta gelecektir. Tabi ikinci yarının ilk maçı olan Balıkesir deplasmanında takımın nasıl bir on birle sahaya çıkacağını da merak etmiyor değilim yukarıda da bahsettiğim gibi Uğur Hoca’nın eli çok güçlendi. Yani alternatifi çok fazla. Bununla beraber hücum gücü çok iyi süreci hep beraber yaşayıp göreceğiz.

Yapılan önemli transferlerle birlikte camianın da şampiyonluk beklentisi önemli oranda arttı. Başkan Murat Sancak adeta gönülleri fethetti. Çünkü uzun süredir transfer dönemlerinde camia bu kadar rahat ve mutlu olamıyordu. Murat Sancak ile birlikte camia hiçbir olumsuzluğu düşünmez oldu. Ben Adana Demirspor’un şampiyonluğunu Başkan Murat Sancak adına da çok isterim çünkü emek harcadı, para harcadı, başarısızlığı asla kabul etmedi.  Yani kısacası hak ediyor.

Bu arada alt yapıyı da unutmamak gerek Almanya’da turnuvaya katıldılar ilk kez katılmalarına rağmen başarılı oldular önemli rakiplerini geride bıraktılar. Porto alt yapısıyla işbirliği yapılıyor. Alt kategoriler şampiyon oluyor. Kısacası belki de Adana Demirspor’un geleceği kurtuluyor. Bana göre A takımın şampiyonluğundan daha önemli gelişmeler bunlar. Sırf bunun için Başkan Murat Sancak’a ne kadar teşekkür edilse azdır.

Evet ligin ikinci yarısında şampiyonluk yarışında Adana Demirspor’a başarılar dileyelim umuyorum baharı bitirirken şampiyonluk kutlamalarına başlarız.