ÜMİTLE GELECEĞE BAKMAK

23/08/2019 20:15 3675

Adana Demirspor yeni sezona geçtiğimiz sezonların aksine sorunsuz başladı. Borç gibi tahta gibi eksi puan ve benzeri birçok konuda sıkıntı yaşamadan, geçen yıldan kurulu çatı kadrosu yine geçen yıldan devam eden teknik heyeti ile güzel bir kamp dönemini geride bıraktı. Bununla beraber çeşitli eksik bölgelere takviyeler de yaptı belki de yapmaya devam edecek. Sezonun ilk maçı olan Balıkesir maçının bana göre en büyük şanssızlığı Süleyman’ın sezonu kapatması oldu. Süleyman’a geçmiş olsun diyerek biran önce yeşil sahalara dönmesini dileyelim.

Balıkesir maçının Adana Demirspor’un oyununu değerlendirme konusunda yanıltıcı olabileceğini daha önce söylemiştim. Çünkü sezonun ilk maçı rakibin durumu hava şartları eksiklikler ve daha bir sürü şey. Buna rağmen alınan üç puan bu tür maçlarda son derece değerli. Bugün oynanacak olan Bolu maçı ise bizlere takım oyunu konusunda biraz daha fikir verebilir.

Ben kendi adıma Ümit Hoca nın orta sahayı biraz daha sıkı tutarak Kosecki ve Osman hamleleriyle oyunun gidişatını destekleyeceğini düşünüyorum. Bu ligde orta saha direnci çok önemli orta sahası düşen takımlar genelde maçı da kaybediyor. Ben Ümit Hoca nın gereken önlemi alacağını düşünüyorum. Bu arada Adana Demirspor’un İrlandalı oyuncunun takıma katılmasından bağımsız bir yerli golcü daha takıma katması gerektiğine inanıyorum. Bunun yanında Süleyman’ın yokluğunda sağ tarafa nasıl bir çözüm bulunacak merak ediyorum. Tabi dirençli bir orta saha oyuncusunun da takıma katılması bana göre gereklilik yani iki belki üç transfer takımı bir üst seviyeye daha taşır gibi görünüyor.

Geçen hafta sonu Adana Demirspor’un U-17 ve U-19 maçlarını izleme şansım oldu. Gerçekten umujt veren genç yeteneklerin olduğunu gördüm şimdi buradan bazı isimleri yazmayan gerek yok ama siz onları bir ya da iki sezon sonra izlersiniz tabi şans verilirse. Ayrıca Adana Demirspor’un altyapısı bir kolej havasına bürünmeye başlamış. Gerçekten çok önemli işlere imza atılıyor. Kulüp Başkanı Murat Sancak’ın altyapıya yaptığı yatırımların ne kadar doğru olduğunu dediğim gibi en fazla bir ya da iki sezon sonra görmeye başlarız.

Kısacası Adana Demirspor camiası her açıdan şuan ki mevcut Başkan ve Yönetimle geleceğe ümitle ve güvenle bakabilir. Yeter ki doğru işler yapılmaya devam etsin.