Umarım futbol mucizesi olur

14/05/2019 23:08 6639

Umutları tamamı ile rakiplerin puan kaybetmesi üzerine kurulan Demirspor, kendi kazanıp bekleyeceği haftalara girdi. 

Ümit hocanın hafta içi sözleşme yenilemesi ve önümüzdeki sezon kadro yapılanması anlamında futbolcular için kalan maçlar Demirspor’daki kaderlerini belirleyecek dersek yanlış olmaz.

Rakip Balıkesirspor ise ligde konum itibariyle rahat bir durumda olması Demirspor’un ise kazanması gereken bir maç olduğundan bol gollü bir karşılaşma izleyebiliriz diye düşündüm.  Maçın başında baskı kurmasını beklediğimiz Demirspor, bir türlü oyunu Balıkesirspor ceza sahasına yığamadı. Bulacağı bir gol Demirspor’un rakibinin direncini kırması anlamında önemliydi.

Demirspor 26. Dakikada bulduğu golle morallenip daha çok pozisyona girebilir. Nitekim penaltıyla da olsa ikinci golü kısa zamanda buldu. Görünen bu maçın böyle giderse çok gollü biteceği. Demirspor ilk yarı girdiği pozisyonları değerlendirseydi beklemediği farkla devreye girebilirdi.

İkinci yarıya da pozisyonlara girerek başlayan takım Demirspor idi. Oyun kontrolü tamamen Demrispor’da olup sezon başından beri girmediği pozisyonlara Balıkesirspor maçında girdi desek yanlış olmaz. 60. Dakikaya gelinildiğinde belki de havanın sıcak olmasından dolayı temponun düştüğü, pozisyonların azaldığını söyleyebiliriz oyunun son bölümlerinde.

İki takımda bir an önce maçın bitmesini bekler gibiydiler. Demirspor skor olarak istediğini aldı. Bundan sonra haftaya oynanacak maçların sonuçlarına göre kaderi belirlenecek.

Umut ediyorum bir futbol mucizesi olur ve Demirspor Play-Off’a girer ve Süper lig şansını devam ettirir.