Ulusal medyada 5 Ocak vardı

17/02/2020 22:26 1487

7 Şubat Cuma günü Adana Sheraton Otel’de Türkiye ve Adana’dan seçkin konukların katılımıyla gerçekleşen 5 Ocak Gazetesinin 21 yıl Kuruluş Balosunun coşkusu, ulusal ve yerel basında yer aldı. Sabah Gazetesi Köşe Yazarı Duayen gazeteci Yavuz Donat, 5 Ocak 21. Yıl balosunu ‘Adana Modeli’ diyerek övgüyle köşesine taşırken, Hürriyet yazarı Ertuğrul Özkök de köşesinde, Türkiye’nin örnek alması gerektiğini belirterek, 5 Ocak balosuyla ilgili, ‘Bu güne kadar katıldığım en güzel ödül törenlerinden biriydi’ dedi.  FOX TV’nin en çok izlenen programı Çalar Saat’te Gazeteci İsmail Küçükkaya, aldığı ödül için teşekkür ederek, gazetemizi ve geceden görüntüleri ekranlara taşırken, Kanal D Haber Başkanı Buket Aydın Ana Haber Bülteni’nde 5 Ocak Gazetesi 21. Yıl Balosuna geniş yer verdi. Aldığı ödül için Adanalılara ve 5 Ocak Gazetesi’ne teşekkür eden Buket Aydın, Kanal D Ana Haber Bülteni’ni 5 Ocak balosundan görüntülerle noktaladı. Yerel basındaki dostlar da gazetelerinde tam sayfa yer verdiler gecemize.  Herkesin kentlilik bilinci taşıdığı özel bir iş yerinde çalışıyorum. Böyle bir gazetede çalışmaktan dolayı çok mutluyum.


 Bu gençler için güzel bir kazanım
Yüreğir Belediyesi’nce hazırlanan ‘Yüreğir Sosyal Girişimcilik Merkezi’ projesi, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından yürütülen ve Çukurova Kalkınma Ajansı'nın desteklediği Sosyal Gelişmeyi Destekleme Programı (SOGEP) kapsamında destek alma hakkı kazandı.
Bugüne kadar hep arka bahçe olarak görülen Yüreğir, artık Adana’nın ön bahçesi durumuna geliyor yavaş yavaş.

Valilik Toplantı Salonunda Vali Mahmut Demirtaş başkanlığında gerçekleştirilen törende Yüreğir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Kocaispir ve Çukurova Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Dr. Lutfi Altunsu projenin destekleme protokolünü imzaladı. Şimdi sıra uygulamada. Proje kapsamında neler yapılacak?

Anlatayım;  Yüreğir’de dezavantajlı durumdaki gençlere ve kadınlara yönelik sosyal girişimcilik odaklı eğitim, üretim, satış ve danışmanlık hizmetleri verebilen, onların sosyal odaklı girişimcilik faaliyetlerine ücretsiz destek sağlayan bir “Yüreğir Sosyal Girişimcilik Merkezi’ kurulacak.  Haydi bakalım Yüreğirli gençler için bir adım daha bu güzel bir gelişme haftaya güzel başlıyoruz.

Biraz nazik ol otobüs şoförü!

Fotoğrafta gördüğünüz belediye otobüsü, şoförü bir bayan, plakası 01 BU 379

Geçenlerde trafikte beni sıkıştırdı ‘ne yapıyorsunuz dikkat etsenize’ deyince de lanlı-manlı konuştu.

Gel de kızma şimdi..!  

Yahu hem kadın şoförsün, daha nezaketli ve daha dikkatli kullanman gerekirken ona buna sataşıyor trafiği tehlikeye atıyorsun, hem de resmi bir görevdeyken sokak ağzıyla konuşuyorsun!

Üstelik bir de şahsi aracınla değil, toplu taşıma aracı kullanıyorsun…
Şimdi seni takip ediyorum artık…

Kendine çeki düzen verecek misin göreceğiz.

B ulaştırma daire bu konuyla ilgili bir şeyler yapacak mı onu da göreceğiz.

Seyhan Belediyesi’nde neler oluyor?

Geçtiğimiz hafta Seyhan’da bir olay daha patlak verdi. Bu olay,  “Seyhan Belediyesi de gazeteciliğe mi soyunuyor?” sorusunu akıllara getirdi. İşi gücü bırakmış gazete çıkarmaya uğraşıyorlar. Yahu arkadaş memlekette bunca gazete ve bunca gazeteci varken, bir siz eksiktiniz!

Asli işiniz olan vatandaşa hizmete ne oldu?

Yoksa hizmetler aksamadan devam ediyor, her şey yolunda da, iş yapacak zaman artıyor diye, bir de bu işi yapalım mı dediniz?

Şaşırmamak elde değil doğrusu.

Yalnız gazetecilik zor meslek. Kendi kendinizi yazamazsınız diye biz yazalım dedik. Seyhan Belediyesi’nde neler oluyor yavaş yavaş mercekle incelemeye başlayalım, bakalım neler görünecek mercekte…

Günün sözü

 

 " İnsanları fikir ayrılıkları ayırmaz üslup ayrılıkları ayırır.."

Günün kitabı

  

MEDYADA DÜŞÜRÜLMÜŞ MASKELER

YAZAR:   YILDIRAY ÇİÇEK

Günün ismi

 

Adana’ya dev bir yatırım daha kazandıran Bülent-Şule Özülkü

Çimdik

Adana metrosunun raylarının en son ne zaman bakımdan geçtiğini hatırlatmak için yetkilileri bir çimdiklemek istedim.

 

Haşarı soruyor

  

- DoubleTree by Hilton Adana’nın resmi açılış töreninin AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik’in Katılımıyla Gerçekleştiğini biliyor musunuz?

- Önceki Dönem AK Parti İl Başkanı Fikret Yeni’nin oğlunun sünnet törenine Ömer Çelik’in yanı sıra tüm AK Partililerin katıldığını biliyor musunuz?

- Yüreğir Belediyesi, 14 Şubat Sevgililer Günü’nü evlilik tarihi olarak belirleyerek nikâh akdi randevusu alan çiftlerle dolup taştı. Bazı çiftlerin nikahının Yüreğir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Kocaispir tarafından kıyıldığını biliyor musunuz?

- Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin’in, ziyaret ettiği Sosyete Pazarı’nda kadınların büyük ilgisi ve yoğun sevgisi ile karşılaştığını biliyor musunuz?

-  Erkan Koleji’nde Uluslararası Kitap Değişim Günü (Book Giving Day) etkinliği yapıldığını biliyor musunuz?

- Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana Milletvekili, Jeoloji Yüksek Mühendisi Dr. Müzeyyen Şevkin’in, ‘Türkiye Diri Fay Haritası’nın göz önüne alınarak depremler nedeniyle yaşanan felaketlerin önlenmesi için Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne (TBMM) ‘Fay Hattı Kanun Teklifi’ sunduğunu biliyor musunuz?