Uğurlu galibiyet

24/09/2019 12:31 4828

Adana Demirspor’da hoca değişikliği sonrası nasıl bir hava olacağı merak ediliyordu. Gol yemeyen ama golde atamayan kısır oyun döngüsüyle ve sakatlıklarla olumsuz bir hava oluşan takımda Uğur Hoca ile birlikte derbi ile başlayan olumlu oyun havanın Bursa maçına yansıması nasıl olacaktı?

Bu soru işareti nihayet hafta sonu cevabını buldu dolu tribünler önünde Bursa gibi bu ligde misafir olmak isteyen bir takımı ilk dakikadan itibaren müthiş bir oyunla sahadan silen Adana Demirspor takımı oyun anlamında adeta mest etti. Açıkçası uzun zamandır bu kadar istekli arzulu ve baskılı oyunu izlememiştik.

Evet takımın özellikle yabancı anlamında sakat oyuncusu çok fazla ve Uğur Hoca takımın başına geleli fazla olmadı ancak hoca bahanelere sığınmadan sadece işini yaparak oyuncularından istediğini aldı. Bir başka önemli nokta ise Adana Demirspor’ un bu baskı ve isteği neredeyse oyunun tamamına yayması oldu. Gerek defans hattı gerek orta saha gerek kanatlar gerekse ileri uç sıkıntısızdı.

Tabi Adana Demirspor kendi sahasında aslında sadece üç puan aldı lig uzun bir maraton şimdi bu alınan üç puanın şampiyonluk yolunda değerli olabilmesi için seri bir kaç galibiyete daha ihtiyaç var.

Bu arada tüm takımın galibiyette ayrı ayrı pay sahibi olduğunu söylemekle birlikte Volkan Şen’i ayrıca tebrik etmek gerekiyor. 15 ay top oynamadan kamp görmeden bu seviyede futbol oynamak kolay olacak bir şey değil. Volkan Şen adeta yeniden doğdu diyebiliriz.

İlerde ise Samet Ali Kaya da ısrar etmekte fayda var bu çocukta ışık var. Zirve yolunda şimdi sırada Altınordu deplasmanı var.

Uğurlu galibiyetlere devam etmek dileği ile…