Üç puanla merhaba

19/08/2019 05:26 3995

 

Adana Demirspor için yeni sezon Balıkesirspor ile oynanan iç saha maçıyla başladı. Hayırlı olmasını diliyorum.

Tabi ilk maç olması ve rakibin sezona transfer yapamayarak başlaması ölçü olarak alamayacağımız bir 90 dakikayı da beraberinde getirdi. Seyircinin cezalı oluşu sessiz gecenin tuzu biberi oldu. Tabi tüm bunlara rağmen sezona üç puanla başlamak ise önemli bir artı zira böyle maçlarda gelecek üç puanlar sezonun geneline etki edecek.

Adana Demirspor’un eksiklerine baktığımızda golcü oyuncunun yokluğu ön plana çıkıyor. Özellikle İrlandalı forvetin de takıma biran önce katılması çok önemli olacak.

Bunun yanında sakat ve hazır olmayan oyuncuların da Milli araya kadar yetişmesi önemli. Adana Demirspor’ un avantajlı durumu ise geçen yıldan belli bir iskelet kadrosunun oluşu oyuncuların birbirlerini tanıması.

Balıkesir maçı özelinde ise Ümit Özat’ın zayıf rakip karşısında üç ön libero ile sahaya çıkmasını yadırgadım. Golsüz geçen ilk yarının ardından Ümit Hoca, Anderson’u kenara alarak doğru bir hamle yaptı. Kosecki sonrasında Aosman hamlesini yaptı ve galibiyet geldi.

Adana Demirspor’ un genel olarak iki ya da üç haftaya ihtiyacı var. Sonrasında yakalanacak istikrar ile başarıda gelecektir. Ancak sezona üç puanla başlamak hem de eksiklere rağmen başlamak önemli çünkü sezonun ilk haftaları her zaman dezavantajlı ve zordur.

Ayrıca bu ilk haftalarda havalarında oldukça sıcak olduğunu düşünürsek bu ilk haftalarda toplanacak puanlar son derece önemli. Ben kendi adıma bir ota saha ve yerli bir forvet transferiyle Adana Demirspor’un tam anlamıyla sezon içinde fark yaratacağını düşünüyorum.

Yeni sezon ve üç puan şimdiden hayırlı olsun