Tuzla maçı rehaveti kaldırmaz!!!

21/12/2020 02:49 1533

 

 

Trabzonspor maçı tabi ki önemliydi. Daha da önemli olan buradaki mücadele, ayakta durma, hakemin bitiş düdüğüne kadar maçı bırakmama ve istemek.

Önemli bir iradeydi Adana Demirsporlu futbolcuların ortaya serdiği. Sezon başından itibaren hasretle beklediğimiz fotoğraftı.

Ancak şimdi gerçeğe dönüyoruz. O bir hayaldi gerçek oldu. Kupayı kupada değerlendiririz. Bugün itibariyle ligdeki maçlarla yüzleşeceğiz.

Ve rakip Tuzlaspor. Bu ligde deplasman puan sıralamasında lider durumda. Bir de deplasmanda 13 golle en fazla gol atan takım olarak da değerlendirirsek gardımızı almamız gerektiğini düşünüyorum. Kesinlikle Tuzla maçı rehaveti kaldırmaz. Kanatları iyi kullanıp orta sahada derinleme isabetli paslarla sonuca gitmeleri kesinlikle önemsenmesi gerekir. Bugünkü Tuzla karşılaşması “ya bu maçı alırız.” hafiflediğinde değil. Belki de Adana Demirspor’un bu sezon ki en zor karşılaşması olacak.

Tuzlaspor Trabzonspor gibi oynamayacak. 45-50 metreden hareket alanı bırakmamaya gayret gösterecek . Bu noktada Adana Demirspor’un orta sahasını oluşturacak isimlere büyük iş düşüyor. Hangi isim oynarsa oynasın bloklar arasındaki bağlantıyı iyi kulup rakibin o pas bağlantısını kesmesi gerekecek. Bu maça dair orta alanı Adana Demirspor ele geçirirse bu iş olur. Aksi takdirde sıkıntı yaşarız.

Dolayısıyla Trabzonspor maçı açılan yeni beyaz sayfanın ilk başarı hikayesi ise bu sayfaya ligdeki ilk maçın da hikayesini güzel yazmalıyız.