Türkiye’nin Güvenliği Önemli

23/12/2019 20:59 1540

 

Diplomaside ülke çıkarları ön planda tutulduğundan, devletler arasında devamlı bir dostluk kurulmuyor, kurulamıyor. Bunun o kadar çok örneği var ki.

Türkiye geliştikçe, güçlendikçe bundan rahatsızlık duyanlar, çeşitli bahanelerle ve yöntemlerle karışıklık çıkarıyor ülkemizde. Bu işin başında bazı batı devletleri var. Son zamanda bunlara USA’da eklendi.

Yıllardır sağ-sol, alevi-sünni çatışmalarından, Ermeni- Kürt teröründen nice kanlar döküldü, nice haneler söndü.

Terör; cana, mala, doğaya, topluma, devlet düzenine, devlet kurumlarına yönelik yıldırma-sindirme-korkutmadır, tehdittir, yok etmedir, yıkımdır, öldürmedir.

Terörün dini, milliyeti olmaz. O bir insanlık ayıbıdır, o insanlık suçudur, o bir insanlık düşmanlığıdır.

Teröristler davalarına inanmışlarıdır. Bu nedenle ön yargılıdır, itaatkardır, acımasızdır. Verilen emirleri aynen yerine getirir, yaptıklarından da pişmanlık duymazlar.

Terörizmin kol gezdiği ülkelerde yabancı sermaye yurt dışında kaçar ve yenisi de gelmez. Bu da o ülke ekonomi için büyük bir darbe demektir.

Orta Doğu bugünlerde tam bir kan gölü. Suriye’deki, Irak’taki savaşlar bitmiyor. Türkiye, Fransa, Rusya, USA bu hengamenin içinde. Rusya’nın amacı belli, Akdeniz’e açılmak. Türkiye ise hudutlarına komşu bir terör devleti kurulmasını önlemeye çalışıyor. Peki ya Fransa, ne arıyor orada?  Eski dost USA, bir yandan dostumuz gibi davranıyor, öte yandan teröristleri destekliyor, yani ikili oynuyor. Petrolden de hisse kapmanın yollarını arıyor.

Türkiye, Rusya, Çin ve İran birlikte hareket ediyor. Öte yandan Türkiyebu devletlerin hasmı olan USA ile iş birliğiyle çalışıyoruz.

Zaten USA birçok Avrupa devletleriyle çatışma halinde. NATO’da bu arada büyük yaralar aldı.

Zaten, birçok devlet özellikle Avrupa'dakiler, her konuda karşımızda. Örneğin, Kıbrıs’ta Avrupa Birliği’ne girmemizde, Doğa Akdeniz’de petrol aramamızda.

Silahlı kuvvetlerimiz, terör mücadelesinde çok deneyimli, başarılı ve de kararlı.

Kurtuluş Savaşı’nı zor şartlar içinde kazanan ulusumuz, bu mücadeleden de zaferle çıkacaktır. Bu konuda, hiçbir şüphem yok.