Türk oyuncular devreye girince

07/01/2020 23:09 3961

Adana Basketbol takımı Adana’da Çukurova Gelişim takımını yenerek rahat bir nefes aldı.

 Müsabakaya çok iyi başlayan Çukurova , peş peşe attıkları üçlüklerle 15 sayı öne geçti ve müsabakayı kontrol altına aldı. Coach Mehmet Özkan, sık sık rotasyon yaparak rakibin hızını kesmeye çalıştı.  Ancak hep önde giden Gelişim takımında Gabriella sakatlanıp kenara alınınca rakibin hızı kesildi ve oyuna denge geldi.

Üçüncü ve dördüncü periyotta  Sera, Nihan tekrar devreye girince bence ligin en önemli maçını temsilcimiz kazandı.  Yabancı oyuncularla 72 sayı bulan ABK, Gizem ‘in oyunu ile de maçı kazanmasını bildi.

Sezon başında Coach Mehmet Özkan ile sohbetimizde Babkina’nın istatistik için oynadığını oynatması gerekirken  oynadığını takımı oynatması gerektiğini söylemiştim. Bu düşüncelerimi yineliyorum. Ne kadar skor yapsa da takımı oynatması şart. Bu galibiyetle oyuncuların güveni arttı ve bundan sonra daha iyi top oynayacaklardır.

Takımın stafı bu maçta çok iyi yardımlaştı  kutluyorum. Bir de Başkandan ricam marş diye bir şey çalıyor ve insanlar ne olduğunu bile anlamıyorlar. Bunu tekrar gözden geçirmelerini içleyiciler adına rica ediyorum.